مسیرساز
معاون ترافیك شهردار تهران مطرح كرد

منشا آلودگی تابستان تهران ازن بود

منشا آلودگی تابستان تهران ازن بود

مسیرساز: معاون ترافیك شهردار تهران دلیل افزایش روزهای آلوده در تابستان امسال را تشریح نمود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محسن پورسید آقایی در حاشیه صد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد انتقادات مطرح شده درباره طرح كنترل آلودگی هوا، با تاكید بر اینكه من متن تذكر یكی از اعضای شورای شهر در این خصوص را ندیدم، اما شنیدم كه یكی از اعضا به این طرح انتقاد دارد، افزود: حتما به موضوعات مطرح شده رسیدگی می شود و همین طور بررسی می نماییم كه آمار و اطلاعات با چه مبنایی بوده است.
وی با اشاره به اینكه قبلا هم گفته بودم كه قضاوت باید بر اساس مستندات و اطلاعات باشد، در مورد انتقاد پلیس به اجرای طرح ترافیك توضیح داد: پلیس لازم است نظرات خودرا در شورای ترافیك مطرح كند؛ چونكه اصل طرح در شورای ترافیك به تصویب رسیده و از پیشنهادات جدید نیز استقبال می شود. تغییرات در طرح باید در شورای ترافیك مطرح شود.
وی افزود: اگر هر كسی برای خودش حق وتو قائل شود، كارها بر مدار مدیریت نمی چرخد، پلیس موارد مورد انتقادش را به شهرداری ارائه كرده و طی یك هفته اخیر كمیته ای در امتداد بررسی ایرادات تشكیل شده است.
وی با اشاره به اینكه میزان تردد در كل تابستان در طرح زوج و فرد سابق در سال قبل ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تردد در روز مخالف پلاك ثبت شده، اضافه كرد: امسال در سه ماهه تابستان تعداد خودروهایی كه بیشتر از ۲۰ روز مجاز تردد داشتند حدود ۲ میلیون خودرو بوده كه نشان داده است مردم مراعات كرده اند.
وی در توصیح علت آلودگی هوای تهران در تابستان امسال اظهار داشت: این آلودگی بیشتر به سبب وجود ازن بوده، و علت افزایش ازن نیز افزایش ۱.۵ درجه ای دمای هوا و كاهش ابر بوده است و اگر كسی می خواهد میزان آلودگی هوا را بررسی كند بهتر است میزان CO را كه علت ۹۵ درصد تولید آن، خودرو ها هستند را بررسی كند؛ چونكه بررسی ها نشان داده ۲۶ درصد انتشار CO كاهش یافته است.


منبع:

1398/07/07
19:21:54
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: ترافیك , تردد , تولید , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی