مسیرساز

برنامه های حمایتی معاونت علمی از فعالان حوزه برنامه نویسی

برنامه های حمایتی معاونت علمی از فعالان حوزه برنامه نویسی

به گزارش مسیرساز دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از آمادگی این ستاد برای پشتیبانی از دستاوردهای حوزه های اقتصاد دیجیتالی اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از چالش های اصلی ما نبود ایده های خلاقانه در این زمینه است كه ما تلاش داریم با برگزاری دوره های آموزشی این خلا را جبران نماییم.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، دكتر مهدی محمدی امروز در مراسم رونمایی از "اكوسیستم كارآفرینی اقتصاد دیجیتال" با اشاره به برنامه های حمایتی این ستاد از فعالیت های توانمندسازی كارآفرینی در حوزه های اقتصاد دیجیتال اطلاع داد و اضافه كرد: یك اكوسیستم برای آن كه بتواند رفتارهای ساختارمند در آن ایجاد شود، احتیاج به قوانین و مقررات مناسب، زیرساخت ها، نهادهای تسهیل گر و بازیگران توانمند دارد.
وی یكی از چالش های اصلی موجود در شتاب دهنده ها را نبود افراد با ایده های نوین و پیشرفته دانست و اظهار نمود: این چالش را حتی در مورد صندوق های خطرپذیر شاهد هستیم؛ بگونه ای كه در یكی از این صندوق ها از میان ۳۰ طرح ارسال شده، ایده ای برای سرمایه گذاری پیدا نشد؛ چون كه اغلب ایده های فناورانه عرضه شده ضعیف بوده اند.
محمدی، صاحبان ایده را آخرین حلقه زنجیره كارآفرینی دانست و افزود: زمانی كه كارآفرینان با ایده های خلاقانه وجود نداشته باشند، اكوسیستم كارآفرینی شكل نخواهد گرفت؛ ازاین رو ما به منظور مهارت افزایی افراد مبادرت به عرضه آموزش های لازم به كارآفرینان كرده ایم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی با اشاره به وجود چهار میلیون دانشجو در كشور با تاكید بر این كه نباید گول این آمارها را خورد، تصریح كرد: این افراد برای آن كه بتوانند وارد جریان اشتغال شوند، باید توانمند شوند؛ ازاین رو ما برنامه هایی را برای مهارت افزایی از دوره آموزش قبل از دانشگاه شروع كرده ایم. چون كه بر مبنای آمارهای موجود تا ۱۰ سال آینده حوزه های دیجیتال جزو آموزش های پایه در دنیا قرار خواهند گرفت.
وی با بیان این كه برنامه نویسی از دیگر آموزش های پایه در آینده خواهد بود، اظهار نمود: ما برای ورود به حوزه های دیجیتال باید آموزش های خویش را از لایه دانش آموزان آغاز نماییم. لایه دوم این آموزش ها برگزاری دوره های مهارت محور تخصصی كوتاه مدت است كه افراد دارای مهارت در این دوره ها شركت و مهارت های تخصصی را كسب خواهند كرد.
محمدی، مخاطبان این دوره های تخصصی را فارغ التحصیلان دانشگاهی ذكر و خاطرنشان كرد: این افراد با آموزش هایی كه در طول دوره آموزشی می بینند، قادر هستند ایده های اصلی كارآفرینی پیشرفته را كسب كنند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در حوزه اینترنت اشیا، اظهار داشت: با برگزاری این دوره كه شركت كنندگان از همه استان های كشور بودند، شاهد بودیم كه از ۱۰ تیم تشكیل شده در این دوره، ۶ تیم مورد پذیرش شتاب دهنده ها قرار گرفت.
او همینطور با اشاره به همكاری این ستاد برای بازاریابی نرم افزارهای تولید شده در این عرصه، اظهار نمود: برای این بخش پلت فورمی با عنوان بازارگاه راه اندازی كردیم تا بتوانیم پس از برگزاری دوره های آموزشی و كسب ایده های برتر، دستاوردهای صاحبان ایده را به بازار متصل نماییم.1398/07/04
14:18:41
5.0 / 5
4204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی