مسیرساز

افزایش ظرفیت قطار تهران-آنكارا در دستور كار قرار گرفت

افزایش ظرفیت قطار تهران-آنكارا در دستور كار قرار گرفت

به گزارش مسیرساز مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از صدور دستور به معاونت مسافری این شركت و مذاكره با طرف تركیه ای برای افزایش ظرفیت قطار تهران-آنكارا اطلاع داد و اظهار داشت: این افدام درپی استقبال مردم رخ داده و هر قدر استقبال وجود داشته باشد، پتانسیل افزایش ظرفیت قطار هم در این خط ریلی وجود دارد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، شانزدهم مرداد ماه امسال قطار تهران-آنكارا با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر تركیه در ایران و مدیران شركت های حمل و نقل ریلی افتتاح شد و بر این اساس چهارشنبه هر هفته ۲۵۰ نفر مسافر در راه ریلی ۶۰ ساعته به آنكارا سفر می كنند.
پس از طریق اندازی این خط ریلی، استقبال مناسبی از جانب مردم از قطار تهران-آنكارا شد و به قول برخی آژانس های مسافرتی و گردشگری و یكی از مدیران شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این قطار تا آخر شهریور ماه جایی برای مسافران ندارد.
در این راستا به سراغ سعید رسولی – معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران- رفتیم تا از او آخرین وضعیت را بپرسیم كه در صورت بالا رفتن تقاضا برای قطار تهران-آنكارا یا تهران-وان، آیا امكان افزایش ظرفیت وجود دارد یا خیر؟ كه به ایسنا پاسخ داد: به دنبال استقبال مردم از قطار تهران-آنكارا و تهران-وان به معاونت مسافری گفته ایم كه درصورت فروش بلیت ظرفیت قطار تهران-آنكارا و تهران-وان را افزایش دهد كه البته برای این كار الزاماتی باید مد نظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: در درجه نخست طرف ترك باید بتواند این افزایش ظرفیت را ایجاد كند كه البته بعید می دانیم مشكلی از جانب آنها وجود داشته باشد اما چنین مسائلی در قرارداد امضا شده ما بین دو كشور وجود دارد و الان در حال مذاكره با ترك ها هستیم.
رسولی افزود: یكی دیگر از مسائلی كه باید در جهت افزایش ظرفیت قطار تهران-آنكارا دیده شود به ظرفیت های داخلی است كه البته در مذاكره با شركت رجا آمادگی كامل برای افزایش ظرفیت اعلام شده و هیچ مشكلی در این زمینه هم وجود ندارد.
مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینكه افزایش ظرفیت این قطار از چه طریقی انجام می شود و آیا ناوگان افزایش ظرفیت دارد یا اینكه تعداد سفرها بیشتر می شوند؟ اظهار داشت: برای افزایش ظرفیت می توانیم تعداد سفرها، تعداد روزهای سفر یا تعداد سالن ها و واگن های قطار مورد نظر را افزایش دهیم كه بستر همه آنها در ایران وجود دارد اما بستگی به طرف تركیه ای دارد و ازاین رو باید منتظر به نتیجه رسیدن مذاكرات با تركیه باشیم. البته با عنایت به مذاكرات صورت گرفته در ابتدای كار به نظر نمی رسد مشكل و موانعی از این نظر برای آنها وجود داشته باشد.1398/06/12
14:59:57
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی