مسیرساز

اناركی ایجاد فرصت شغلی برای مردم رفسنجان را خواهان شد

اناركی ایجاد فرصت شغلی برای مردم رفسنجان را خواهان شد

به گزارش مسیرساز نماینده مردم رفسنجان در مجلس نماینده مردم رفسنجان با اشاره به آمار حضور مهاجران افغان در رفسنجان خواهان ساماندهی و همینطور ایجاد فرصت های شغلی جدید در این منطقه و اختصاص بودجه به این امر ضروری شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، احمد اناركی محمدی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن عرض تبریك هفته دولت اظهار داشت: سال های سال است كه هم مجلس و هم دولت صحبت های فراوانی برای فرهنگیان می كند. همه خویش را حامی این عزیزان می دانند. این در شرایطی است كه در عمل سفره معیشت فرهنگیان خالی تر از گذشته است. طرح رتبه بندی معلمان بعد از وعده وعید تنها با ۲۰۰۰ میلیارد بودجه عملیاتی خواهد شد. جالب اینجاست كه مطالبات این عزیزان به مرز ۲۰ هزار میلیارد رسیده است.
نایب رییس كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نسبت وام های بانكی و قشر فرهنگیان اظهار داشت: برخی از معلمان به خاطر عدم پرداخت مطالبات وام گرفتند و الان سود ۱۸ درصد و جریمه می پردازند. اگر آنها بعد از سال ها موفق به دریافت معوقات خود بشوند، تنها طلب چند سال قبل را خواهند گرفت و هیچ سود یا كاهش ارزش پول شامل آنها نمی گردد.
اناركی عصر حاضر را عصر دارایی های علمی و منابع انسانی دانست و تاكید كرد: این منابع باید در محیطی به نام مدرسه و با تلاش معلمان رشد یافته و شكوفا شود. وقتی معلمان شرایط معیشتی خوبی ندارند، چطور می توان انتظار داشت كه زیرساخت های مستحكم ساخته شود؟ معیشت فرهنگیان نیازمند تحركات اساسی بوده و باید جزء اولویت اول برنامه های پیشنهادی وزیر جدید آموزش و پرورش باشد.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس خطاب به رحمانی فضلی در مورد آمار حضور مهاجران افغان در رفسنجان تذكر داد: این تعداد با اسكان نامناسب، فشار مضاعفی در زمینه اشتغال به شهرستان ما وارد می كنند. بدون شك ساماندهی و همینطور ایجاد فرصت های شغلی جدید در این منطقه و اختصاص بودجه به این امر ضروری می باشد. این در شرایطی است كه بودجه و امكانات مناسب و اشتغال برای شهروندان رفسنجانی وجود ندارد.
وی خطاب به وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: قرار بود پارسال برای باغ های پسته رفسنجان كه ۹۰ هزار هكتار است تسهیلات اصلاح باغ پرداخت گردد تا به امروز خیلی از پرونده ها تشكیل ولی عملیاتی نشده است. این تولیدكنندگان ارز حاصل از صادرات زیادی به كشور وارد می كنند، دستور دهید تسهیلات اصلاح باغات پرداخت گردد.
نماینده مردم رفسنجان در انتها با اشاره به مشكلات آب این منطقه خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: ماده ۲۷ و ۲۸ قانون حفظ آب زیرزمینی سبب شده است كه در مناطق سرسبز با درخت های تنومند با بی آبی طرف باشیم و در مناطقی كه نیاز چندانی ندارد آب به هدر برود.1398/06/06
14:08:17
5.0 / 5
4260
تگهای خبر: تولید , زیرساخت , ساخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی