مسیرساز

ركوردشكنی اشتغال زنان در ژاپن

ركوردشكنی اشتغال زنان در ژاپن

به گزارش مسیرساز نرخ بیكاری در ژاپن به ۲.۳ درصد رسید.


به گزارش مسیرساز به نقل از خبرگزاری كیودو ژاپن، شمار افراد شاغل در سومین اقتصاد بزرگ جهان تا آخر ماه ژوئن به ۶۷.۴۷ میلیون نفر رسید و برای اولین بار از زمان انتشار آمارهای رسمی مربوط به بیكاری در سال ۱۹۵۳، شمار زنان شاغل در این كشور شمار كاركنان زن ژاپنی از ۳۰ میلیون نفر هم گذشت.
نرخ بیكاری در دوازده ماه منتهی به ژوئن ۰.۱ درصد نسبت به مدت مشابه ماه قبل كاهش داشته است. با این وجود اقتصاددانان به دولتمردان ژاپنی اخطار داده اند كه با عنایت به روند سالمندی سریع جمعیت در این كشور، احتیاج به نیروی كار در این كشور جدی تر شده است و كمبود نیروی كار ماهر و جوان در حال تبدیل به یك بحران در این كشور است.
طبق اعلام وزارت امور داخلی و ارتباطات ژاپن، نرخ بیكاری برای زنان برای نخستاین بار از فوریه ۱۹۹۱ به دو درصد رسیده است. یكی از مقامات این وزارت خانه به كیودو اظهار داشت: نرخ بیكاری در سطح مستحكمی قرار دارد و تغییرات جزئی دارد.
از جانب دیگر نرخ شغل در دسترس با ۰.۱ درصد كاهش در ماه ژوئن به ۱.۶۱ رسیده است كه بدان معناست به ازای هر ۱۰۰ فرد جویای شغل در ژاپن، ۱۶۱ موقعیت شغلی وجود دارد. جمعیت در حال كار كه بین ۱۵ تا ۶۴ سال سن دارند با ۱ درصد افزایش به ۷۷.۹ درصد رسیده است كه از سال ۱۹۶۸ تابحال بی سابقه بوده است. نرخ مشاركت برای مردان ژاپنی ۸۴.۴ درصد و برای زنان ۷۱.۳ درصد بوده است.
طبق اعلام وزارت امور داخلی و ارتباطات ژاپن، در ماه ژوئن ۱.۶۱ میلیون نفر بیكار بوده اند كه ۱۰هزار نفر كمتر از ماه قبل است. از این تعداد ۶۷۰هزار نفر به صورت دواطلبانه شغل خویش را ترك كرده اند و ۴۱۰هزار نفر هم در جستجوی كار بوده اند.
كویچی فوجیشیرو، اقتصاددان ارشد در موسسه "دای چی لایف ریسرچ" اظهار داشت: گزارش این ماه به خوبی تعدیل شده بود و شمار افراد شاغل افزایش پیدا كرده است. این آمار می تواند به كاهش نگرانی ها از وضعیت اقتصادی ژاپن كمك زیادی كند.1398/05/10
00:57:30
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی