مسیرساز

ویزای شینگن

ویزای شینگن

شاید با كمی جستجو در اینترنت بتوانید مراحل درخواست ویزای شینگن و تعیین وقت از سفارت را انجام دهید اما توصیه ما به شما این است كه ترجیحا خودتان برای اخذ ویزای شینگن اقدام نكنید.


در سال 1985 قراردادی بین چند کشور اروپایی باهدف از بین بردن مرزهای این کشورها و ایجاد سیاست های هماهنگ در جهت امنیت، اطلاعات و صدور ویزای مشترک به امضا رسید.

محدوده شینگن تشکیل شده از 26 کشور اروپایی است که قانون کنترل پاسپورت در بدو ورود برای شهروندان این منطقه حذف شده است. شما در صورتیکه ویزای یکی از کشورهای عضو شینگن را در پاسپورت خود داشته باشید می توانید به راحتی به کشورهای عضو شینگن سفر نمایید.

زمانی که شما برای اولین بار درخواست ویزای شینگن می دهید در صورتیکه با ویزای شما موافقت شود برای بار اول به شما ویزای 14 روزه شینگن تعلق می گیرد و شما میتوانید در این مدت در کشورهای این حوزه اقامت داشته باشید .در نظر بگیرید که بیشتر از موعد ویزایتان در کشور مقصد اقامت نکنید چون در دفعات بعدی جهت اخذ ویزای شینگن با مشکلات جدی مواجه خواهید شد .در صورتیکه شما قصد دارید جهت اخذ ویزای شنگن از طریق دعوتنامه اقدام نمایید حتما سعی کنید از شخص با موقعیت اجتماعی خوب یا شرکت معتبر دعوتنامه بگیرید که این امر تاثیر بسیاری در موفقیت شما در اخذ ویزای شینگن خواهد داشت . زمانی که شما ویزای شینگن خود را دریافت می کنید به این نکته توجه داشته باشید که ورود شما به حوزه شینگن حتما باید از همان کشوری باشید که از آن ویزای خود را دریافت کرده اید به عنوان مثال اگر شما ویزای خودتان را از کشور اتریش دریافت کرده باشید ورودتان به حوزه شینگن حتما باید ابتدا از کشور اتریش باشد و پس از آن آزادانه می توانید به سایر کشورهای عضو شینگن در زمان اعتبار ویزای خود سفر کنید.

26 کشور عضو ویزای شینگن هستند:

آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین، سوئیس

 

شرایط اخذ ویزای شینگن

 

شرایط اخذ ویزای شینگن با توجه به سیاست های هر سفارتخانه ، نوع سفر متقاضی و نوع ویزا متفاوت است پس از این رو شرایط اخذ ویزای شینگن برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. سابقه سفر، وضعیت تاهل، اشتغال و سن متقاضی از جمله شرایط تاثیر گذار در دریافت ویزای شینگن هستند. کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی آنامهرپرواز برای متقاضیانی که می خواهند به محدوده شینگن سفر کنند تمام شرایط لازمه را جهت دریافت ویزای شینگن بررسی می نمایند و در صورت مطلوب بودن شرایط و داشتن مدارک مناسب اقدامات بعدی جهت اخذ ویزا را انجام خواهند داد، که در اکثر موارد توصیه های ما به متقاضیان منجر به اخذ ویزای شینگن شده است، اما اگر مواردی در رابطه با کم و کیف و نقص مدارک مشاهده گردد مشاورین ما آن را با شما در میان خواهند گذاشت. این بررسی ها صرفا به دلیل بالابردن شانس شما برای ویزا گرفتن است.

شما تصور کنید مسافری زیر 30 سال تقاضای ویزای شینگن داشته باش، که تا به حال سابقه سفر به اروپا را نداشته، گردش حساب و مدارک مالی خوبی هم جهت ارائه به سفارت ندارد خوب با این شرایط شانس این فرد برای ویزای شینگن بسار پایین است اما اگر خودش بخواهد ما برایش درخواست ویزای شینگن را انجام خواهیم داد.

 

چطور ویزای شینگن بگیریم؟

اگر شما متقاضی سفر به یکی از کشورهای منطقه شینگن هستید حتما باید مجوز ورود به این منطقه را که همان ویزای شینگن است داشته باشید . شما با اخذ ویزای شینگن می توانید به راحتی بین 26 کشو عضو شینگن رفت و آمد کنید این به این معناست که هیچگونه کنترل مرزی در این منطقه وجود ندارد. فقط حتما به این نکته توجه کنید که ورود شما باید به کشوری باشد که ویزای خود را از آن کشور دریافت کرده اید به طور مثال اگر شما ویزای فرانسه را دریافت کرده اید حتما باید ورودتان به منطقه شینگن از کشور فرانسه بوده و بعد از آن به هر کشوری در ناحیه شینگن با همان ویزا به راحتی می توانید رفت و آمد کنید.

 

جهت درخواست ویزای شینگن شاید شما با کمی جستجو در اینترنت بتوانید مراحل درخواست ویزا و تعیین وقت از سفارت را انجام دهید اما توصیه ما به شما این است که ترجیحا خودتان برای اخذ ویزای شینگن اقدام نکنید و این امر را عهده به کارشناسان خبره ما در زمینه ویزا بسپارید، شما اگر خودتان بخواهید برای تعیین وقت و اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید، چون بدفعات این مراحل را انجام نداده اید با سوالات زیادی مواجه می شوید و باید مراحل را با آزمون و خطا پیش بروید،که در نهایت ممکن است درخواست ویزای شما به دلیل نقصی در پرونده و یا مواردی دیگر ریجکت شود، اما در این میان همکاران ما به دلیل سالها تجربه کاری در زمینه اخذ ویزای شینگن وآشنایی با قوانین سفارت ها می توانند شما رابه خوبی راهنمایی کنند. همکاران ما در آنامهرپرواز ابتدا مدارک شما را به جهت واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای شینگن بررسی کرده و اگر مدارکتان مناسب باشد، پرونده را مورد بررسی های بیشتر قرار میدهند و نواقص پرونده را خدمتتان اعلام کرده و فرم های مربوطه را در اختیازتان میگذارند، کارشناسان مجرب آنامهرپرواز شما را تا تکمیل شدن پرونده و رفتن به سفارت جهت مصاحبه کمک می کنند.

 

مراحل اخذ ویزای شینگن

1- تعیین وقت جهت مصاحبه

اولین مرحله جهت دریافت ویزای شینگن تعیین وقت از سفارتی است که شما قرار است ویزای شینگن خود را ازآن کشور دریافت کنید، تعیین وقت بسته به سفارت کشور مقصد به صورت تلفنی، اینترنتی و یا حضوری انجام می شود. تعیین وقت مصاحبه با توجه به اینکه سفارت ها وقت عادی به متقاضیان می دهند معمولا بایدحداقل دو ماه قبل از تاریخ سفرتان جهت تعیین وقت سفارت و مصاحبه اقدام نمایید. اما در شرایطی مثل قضیه پزشکی و شرایطی خاص به صلاحدید خود سفارت وقت فوری جهت مصاحبه به متقاضی داده می شود.خوب در این مرحله تعیین وقت انجام میشود و شما باید در تاریخ مشخص شده جهت ارائه مدارک پرونده تان به سفارت یا دفتر vfsیا ویزا متریک( بسته به نوع کشور) مراجعه  نمایید.در روز مصاحبه از متقاضی انگشت نگاری از ده انگشت انجام می شود و معمولا سوالهایی در مورد خود شخص و هدف اش از سفر را میپرسند.

2- تکمیل فرم درخواست ویزا

شما باید از سفارت کشوری که مقصد اول شما در ورود به ناحیه شینگن است فرم درخواست ویزا را دریافت کنید و آن را با صداقت تمام تکمیل نمایید. این فرم را با توجه به سفارت هر کشوری یا باید حضوری دریافت کنید یا می توانید دانلود کنید.

3- تکمیل مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای شینگن

در این مرحله شما باید مدارک تان را به همراه فرم تکمیل شده درخواست ویزا به سفارت ارائه دهید.

4- مصاحبه در سفارت

شما باید در زمانی که سفارت به شما وقت داده جهت مصاحبه همراه با مدارک مورد نیاز ویزای شینگن به سفارت بروید. و با افسر کنسولی مصاحبه کرده و مدارک را تحویلش می دهید . در طول مصاحبه افسر کنسولی از شما درباره محل اقامتتان، زمان و هدف سفرتان سوالاتی می پرسد که فقط باید در نهایت صداقت و درستی به سوالاتش پاسخ دهید و او را جهت صدور ویزا متقاعد نمایید.

5- پرداخت هزینه ویزا

در این مرحله باید جهت اخذ ویزا هزینه پرداخت کنید که این هزینه توسط کشورهای عضو شینگن تصویب شده و با توجه به سن و شرایط و وضعیت متقاضی متغییر است.

معمولا هزینه ویزای شینگن 60 یورو است که در دفتر 15، vfs تا 20 یورو بابت خدمات علاوه بر هزینه ویزا دریافت می گردد.

6- بررسی و پاسخ ویزا

.در نهایت شما باید بین 15 تا 30 روز منتظر بررسی مدارک تان توسط سفارت و پاسخ به درخواست اخذ ویزای شینگن خود باشید این بازه زمانی با توجه به شرایط هر فرد متغیر است.

 

1398/04/26
16:53:49
5.0 / 5
4688
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی