مسیرساز

مسكن مهر چقدر وام گرفت؟

مسكن مهر چقدر وام گرفت؟

مسیرساز: بانك مسكن از شروع اجرای طرح مسكن مهر تا اختتام فروردین امسال بیشتر از 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای این طرح پرداخت كرده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طرح مسكن مهر در دولت نهم كلید خورد كه در ابتدا با مشكلات بسیار زیادی روبرو بود، اما به رغم انتقادهای فراوان، این طرح ادامه یافت و با تغییر دولت نیز بر تكمیل آن تاكید شد.
در این مدت، بانك مسكن بعنوان بانك تخصصی این بخش وظیفه تسهیلات دهی به این بخش را بر عهده داشته و نسبت به پرداخت تسهیلات به واحدهای طرح مسكن مهر اقدام نموده است.
آنطور كه مسئولان این بانك مدعی شده اند، روند تسهیلات دهی به این طرح به دستور رئیس جمهور شتاب بیشتری پیدا كرده و تا اختتام فروردین امسال جاری سه میلیون و ۱۰۲ هزار و ۷۷۷ فقره تسهیلات به واحدهای طرح مسكن مهر پرداخت شده است.
بر این اساس، از شروع اجرای این طرح تا اختتام ماه نخست سال جاری مجموعاً سه میلیون و ۱۱۶ هزار و ۱۸۴ واحد مسكن مهر برای ستاندن تسهیلات به شعب بانك مسكن معرفی شده اند كه از این تعداد به سه میلیون و ۱۰۲ هزار و ۷۷۷ واحد، تسهیلات به صورت كامل پرداخت شده است.
رقم تسهیلات پرداخت شده به این تعداد واحد مسكن مهر در این مدت معادل ۵۰ هزار و ۳۸۵ میلیارد و ۹۹۴ میلیون تومان است و مطابق برآوردهای انجام شده مجموع تسهیلاتی كه باید برای واحدهای معرفی شده در چارچوب این طرح پرداخت گردد به لحاظ ریالی معادل ۵۳ هزار و ۳۱۱ میلیارد و ۲۹۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد.

مسكن مهرهای استان تهران بیشترین تسهیلات را گرفتند
اما مسكن مهرهای استان تهران بیشترین میزان تسهیلات را از بانك مسكن دریافت كرده اند؛ بطوریكه طی بازه زمانی مذكور، مجموعاً ۵۳۳ هزار و ۵۴۸ واحد مسكن مهر در استان تهران به شعب مختلف بانك مسكن معرفی شده اند كه از این تعداد تابحال ۵۳۲ هزار و ۵۸۱ واحد، تسهیلات خودرا مجموعاً به مبلغ ۹، ۵۷۶ میلیارد و ۴۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت كرده اند.
بعد از استان تهران، سه استان آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس از میان ۳۱ استان كشور بیشترین میزان ستاندن تسهیلات به لحاظ تعداد واحد مسكونی در پروژه مسكن مهر را به خود اختصاص داده اند.
برمبنای آمار ارائه شده از طرف بانك مسكن، حجم تسهیلات پرداخت شده به واحدهای مسكن مهر سه استان آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس تا اختتام فروردین ماه سال جاری به ترتیب ۱۹۲ هزار و ۱۳۷ واحد، ۱۶۸ هزار و ۷۷۴ واحد و ۱۶۷ هزار و ۲۵۸ واحد بوده است.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بانك مسكن بعنوان تنها بانك عامل بخش مسكن، علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان این طرح، عملیات فروش اقساطی این واحدها را نیز بر عهده دارد؛ بدین سان كه واحدهای مسكونی كه در چارچوب این طرح، كار ساخت و ساز آنها تمام و تكمیل و به آنها اجازه افتتاح و بهره برداری داده می شود، قبل از بهره برداری از واحد، عملیات فروش اقساطی آنها توسط بانك مسكن انجام می شود.
منبع:

1398/03/12
16:06:21
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: ساخت , فروش , مسكن , مسكن مهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی