مسیرساز

سیل چه بر سر راه ها، پل ها و ابنیه آورد؟

سیل چه بر سر راه ها، پل ها و ابنیه آورد؟

به گزارش مسیرساز به قول مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای میزان خسارت وارده به راه ها، پل ها و ابنیه كشور به علت وقوع سیلاب را ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعلام و بیان كرد كه جمعا ۳۴۹ راه اصلی و ۲۳۰۰ راه روستایی مسدود، ۸۰۰۰ راس پل گرفتار آبگرفتگی و ۸۸ پل هم به صورت كلی یا بخشی تخریب شده است.


محمد رودباری در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت راه ها، پل ها و ابنیه در مناطق سیل زده، اظهار نمود: حدود ۲۵ استان كشور به علت بارش سنگین باران درگیر سیل و آبگرفتگی بودند كه بر مبنای جمع بندی صورت گرفته میزان خسارت وارد به راه، پل و ابنیه در مناطق سیل زده رقمی معادل ۳، ۵۰۰ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به این كه در جریان سیل اخیر حدود ۱۲ هزار نیرو و ۹۰۰۰ دستگاه ماشین آلات جهت امدادرسانی در سراسر كشور به كار گرفته شد، اظهار داشت: به حدود ۸۰۰۰ خودرو توسط راهداران امدادرسانی شد و ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از وضعیت جاده ها آگاه شدند.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این كه جمعاً ۲۳۰۰ مورد راه روستایی مسدود توسط راهداران بازگشایی شد، تصریح كرد: علاوه بر این ۳۵۰ مورد راه دسترسی موقت در شهرستان های مختلف مناطق سیل زده بوجود آمد و حدود ۳۰ هزار ریزش برداری در سطح راه های كشور به انجام رسید.
رودباری با اشاره به این كه ۸۰۰۰ رأس پل براثر سیل اخیر گرفتار آبگرفتگی شدند كه توسط راهداران مورد پاكسازی قرار گرفتند، اظهار نمود: در مجموع ۸۸ پل به صورت كلی تخریب و یا قسمتی از آن گرفتار صدمه شده است.
به قول وی با عنایت به شدت سیل اخیر حدود ۵۱۰ دستگاه ماشین آلات به استان های گلستان، لرستان و خوزستان اعزام شد و ۴۲۴ مورد باكس و لوله های بتنی برای آبروها در نظر گرفته و ۳۰۰ متر پل هم به استان های لرستان و ایلام ارسال شد.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به این كه هم اكنون راه روستایی بسته ای وجود ندارد، اظهار داشت: خوشبختانه به جز چند روستا در قسمت جنوبی استان خوزستان كه هنوز درگیر آبگرفتگی است راه روستایی مسدودی نداریم.
رودباری با بیان این كه ۳۴۹ راه اصلی مسدود بعد از سیلاب اخیر بازگشایی شده است در مورد راه های اصلی كه همچنان مسدود هستند، اظهار نمود: در این رابطه هشت محور غیرشریانی و چهار محور شریانی به دلیل آبگرفتگی و عدم ایمنی مسدود هستند.1398/02/20
13:40:25
5.0 / 5
4759
تگهای خبر: تخریب , حمل و نقل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی