مسیرساز
شهردار تهران:

تلاش می نماییم برای كارگران شرایط بهتری رقم بزنیم

تلاش می نماییم برای كارگران شرایط بهتری رقم بزنیم

به گزارش مسیرساز شهردار تهران در آئین بزرگداشت روز كارگر كه در فرهنگ سرای بهمن برگزار شد، بر لزوم كوشش برای كاهش سختی شرایط اقتصادی در زندگی كارگران تاكید كرد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران جهت شركت در آئین بزرگداشت روز جهانی كارگر كه برخی از كارگران شهری، رئیس و چند تن از اعضای شورای شهر و مدیران و معاونان شهرداری هم در آن حضور داشتند، به فرهنگ سرای بهمن رفت. وی در این مراسم ضمن تبریك روز جهانی كارگر، اظهار داشت: ما به همین مناسبت در نخستین روز ماه می كه منطبق با یازدهم اردیبهشت است، زمینه بزرگداشت كارگران بزرگوار و عزیز را فراهم می كنیم؛ این كارگرانند كه چرخ های اقتصاد كشور را می چرخانند.

حناچی با اشاره به این آیه قرآن كه لیس للانسان الا ما سعی، اظهار داشت: همین طور در فرهنگ و ادبیاتمان نیز، چه در قدیم چه در دوره معاصر، اشعاری را داریم كه به ارزش كار اشاره می كنند؛ یكی از شاعران بزرگ كه در این باره اشعار مهمی دارد، ملك الشعرای بهار است كه گفته «برو كار می كن مگو چیست كار، كه سرمایه جاودانیست كار» و در ادامه داستان پدری را حكایت می كند كه در بستر احتضار به فرزندانش می گوید گنجی را در زمین گذاشتم كه باید بكاوید تا آنرا بیابید، سپس فرزندان كل زمین را شخم می زنند و از قضا به خاطر این شخم زدن، زمین را هم آماده كشت می كنند و از هر دانه هفتاد دانه سربرمی آورد.

شهردار تهران افزود: این نكته و نگاه در جای جای فرهنگ ما دیده می شود. ما هم اگر می خواهیم این كشور به جایی برسد، باید به جای فرهنگ درآمدهای یك شبه، فرهنگ كار و تلاش را جایگزین كنیم؛ برای خروج از بحران های موجود راهی جز این نیست. نباید فراموش نماییم كه كار یك ارزش و عار، ضدارزش تلقی می شود. او با اشاره به این كه خانواده شهرداری تهران یكی از عظیم ترین بدنه های كارگری را دارد، اظهار داشت: ما در حوزه های مختلف شهری با بدنه عظیمی از كارگران در ارتباطیم و تمام تلاشمان هم بر این است كه بتوانیم در شرایط سخت اقتصادی حاضر، برای كارگرانمان، حتی آن هایی كه قرارداد مستقیم با شهرداری ندارند، وضعیت معیشتی خوبی فراهم نماییم. مخصوصاً مبحث كارگران قراردادی بسیار مهم است؛ تلاش داریم از راه پیمانكاران برای این عزیزان شرایط بهتری رقم بزنیم. شهردار تهران اظهار داشت: در تلاشیم تا برای همه مردم و مخصوصاً كارگران از سختی شرایط سخت اقتصادی بكاهیم، به همین خاطر از راه توسعه میادین میوه وتره بار هم تلاش می نماییم خدماتی را عرضه دهیم؛ در این زمینه همكاری هایی با دولت داریم تا خدمات و اقلام ارائه شده در میادین گسترش پیدا كنند؛ این مورد از سیاست های اصلی ما است. او اظهار داشت: تابه حال طی حیات شهرداری تهران، بیشتر از یك صد تن از همكارانمان را حین مأموریت از دست داده ایم كه یاد و خاطرشان را پاس می داریم و زحماتشان را قدر می نهیم.

1398/02/12
12:55:15
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: خدمات , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی