مسیرساز

خسارت 500 میلیارد تومانی 2 سیلاب به راه های مازندران

خسارت 500 میلیارد تومانی 2 سیلاب به راه های مازندران

مسیرساز: مدیركل راه و شهرسازی مازندران از خسارت 500 میلیارد تومانی دو سیلاب به راه های این استان اطلاع داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمد نظری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به عملكرد ستاد بازسازی مناطق سیل زده، اظهار نمود: در ساعات اولیه بعد از وقوع سیل اداره كل راه و شهرسازی برای بازگشایی مسیرها با چندین دستگاه بیل مكانیكی، بولدوزر و ادوات مورد نیاز وارد میدان شد.
وی با اشاره به اینكه با بحرانی شدن اوضاع با استفاده از توان بخش خصوصی توانستیم در حوزه هایی كه دیگر نهادها نتوانستند وارد شوند ورود پیدا نماییم، خاطرنشان كرد: در سیل اول مازندران ۳۲۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه راه های استان وارد شد.
مدیركل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینكه ۳۸۲ مورد از طریق های استان در اثر سیل گرفتار تخریب نقطه ای شدند، اظهار داشت: ۱۳ پل در مازندران هم از ۳۰ تا ۱۰۰درصد گرفتار صدمه شد و برای برقراری عبور و مرور در چنین وضعیتی از همان ابتدا پل های موقت بوجود آمد.
نظری با اشاره به اینكه در سیل اول بیشترین صدمه به شهرهای سیمرغ، جویبار، بابلسر، ساری، نكا و بهشهر وارد شد، تصریح كرد: در سیل دوم هزار و ۲۰۰ مورد از شبكه معابر سوادكوه و سوادكوه شمالی قطع شده كه باید این صدمه ها كارشناسی و عملیات اجرایی بر روی آن اجرا شود.
مدیركل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینكه ۶ واحد مسكونی هم در سیل سوادكوه تخریب شد، اظهار داشت: الان واحدهای در معرض تهدید و پهنه های پرخطر در این شهرستان شناسایی شده و بنا به دستور استاندار باید مكانی بعنوان معوض برای این واحدها در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینكه در نظر داریم در محدوده هایی كه گستره آبگرفتگی آنها بالا است و مكررا گرفتار سیلاب می شود با ایجاد دیوار حفاظتی در كنار رودخانه، این مكان ها را ایمن سازی نماییم، اضافه كرد: از روز گذشته كار ترمیم و بازسازی راه های زیراب شروع شده است و بنا به دستور استاندار مازندران تا زمانی كه لایروبی رودخانه انجام نشد، هیچ نهادی حق خروج از این منطقه را ندارد.
نظری اضافه كرد: حدود 25 میلیارد تومان در حوزه علائم افقی و عمودی گرفتار صدمه شده ایم كه برنامه ریزی برای جایگزینی آنها صورت گرفته است. طرح های ایمن سازی، دیواره حائل و ضامن هم با اولویت شهرستان نكا و بهشهر در حال اجرایی شدن است.
وی با اشاره به اینكه در مجموع در دو سیل اخیر مازندران، ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه راه و شهرسازی خسارت وارد شده است، تصریح كرد: ۷ هزار كیلومتر رودخانه و ۲ هزار نهر در استان وجود دارد كه باید برای مواقع بحرانی همانند سیل آماده شوند.
مدیركل راه و شهرسازی مازندران تصریح كرد: بعد از بازدید اخیر وزیر راه و شهرسازی، با ۲ پیمانكار برای ۴ خطه كردن محور ساری تاكام قرارداد بسته شد كه تا آخر سال این كار انجام می شود.
1398/01/23
13:48:30
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی