مسیرساز
شهردار اهواز:

وزارت نفت متروی اهواز را اجرا می كند

وزارت نفت متروی اهواز را اجرا می كند

مسیرساز: شهردار اهواز از رایزنی های صورت گرفته برای تأمین اعتبار مورد نیاز قطارشهری از سهم آلایندگی آگاهی داد.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، منصور كتانباف قبل از ظهر امروز یكشنبه در مراسم كلنگ زنی زیرگذر منطقه پردیس اهواز به سپنتا اظهار نمود: برمبنای مطالعات انجام گرفته در افق چشم انداز مجموعه ترافیك شهرداری اهواز در در دوره های گذشته، تعدادی تقاطع غیر همسطح باید راه اندازی می شد كه هر دوره قسمتی از كار را انجام دادند و خوشبختانه در این دوره باز تقاطعی كه از منطقه كوی رمضان عبور می كند و به كوی نفت می رسد، تكمیل شد.
وی با اشاره به اینكه پروژه شهید كجباف به سرعت در حال تكمیل است، اضافه كرد: كلیه عملیات اساسی راه اندازی تقاطع جانباز یا زردشت باز انجام شده و تنها عملیات خاكی این پروژه باقی مانده و پروژه تقاطع امام شرقی با همكاری فولاد و تمهیدات استاندار فعال است.
شهردار اهواز بیان كرد: تشریفات اداری و تجهیز كارگاه پروژه زیرگذر منطقه پردیس اهواز به سپنتا باز طی ماه های گذشته انجام و پیمانكار پروژه مشخص شد و پیمانكار از امروز كارهای اجرایی پروژه را آغاز می كند.
كتانباف با اشاره به مشكلات ناشی از نبود كانال مشترك تأسیسات در كشور، اظهار داشت: مشكل بدتر مشخص نبودن مالكان تاسیساتی است كه در راه این پروژه ها وجود دارد. متأسفانه این مساله مشكلات عدیده ای برای پروژه ها به وجود می آورد كه البته ذات كارهای عمرانی همین است و ناراحتی و دلخوری ای در بین نیست.
شهردار اهواز افزود: امیدواریم این پروژه باز به سرانجام برسد تا هم محرك توسعه این مناطق كم برخوردار باشد و هم بحث ترافیك و گره های ترافیكی را حل كند.
وی اظهار نمود: برمبنای مطالعات و جلسات ما سه تقاطع شامل تقاطع میدان دانشگاه، تقاطع میدان جمهوری و پروژه هجده متری كیان آباد حتماً باید در شهر راه اندازی شوند. در این زمینه آخرین مذاكرات با قرارگاه خاتم الانبیاء در هفته گذشته صورت گرفت كه ان شاءالله این پروژه ها را باز انجام دهند. امیدواریم تا سال آینده بتوانیم با قرارگاه خاتم الانبیاء تفاهم را برقرار نماییم و این پروژه ها فعال شوند.
كتانباف اظهار داشت: برمبنای مصوبات شورا در سال آینده حدود ۶۰۰ میلیارد تومان كار توسعه ای در حوزه عمران باید انجام بدهیم كه حدود ۳۰۰ میلیارد تومان آن شامل همین پروژه هایی است كه مطرح كردم و مابقی به دیگر مصوبات اختصاص دارد.
شهردار اهواز اضافه كرد: از استاندار انتظار و درخواست داریم كه در سال آینده از لحاظ اعتبارات تملك و نفت و غیره شهرداری اهواز را بیشتر از سال جاری مدنظر قرار دهند. ان شاءالله سهم شهرداری اهواز از اعتبارات دولت سال آینده افزایش یابد.
وی بیان كرد: به شدت پیگیر ستاندن اعتبارات آلایندگی هستیم و از مدیرعامل شركت ملی نفت ایران باز قول گرفته ایم این اعتبارات به صورت اقساطی به پروژه مترو اهواز تزریق شوند. در این زمینه جلسات متعددی داشتیم و حتی این مساله را مطرح كردیم كه نفت باید مترو اهواز را اجرا نماید.
به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، پروژه زیرگذر پردیس به سپنتا دارای ۴۸۰ متر طول و ۲۴ متر عرض در ۲ باند رفت و برگشت ساخته خواهد شد.

1397/12/27
22:47:09
5.0 / 5
4283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی