مسیرساز
معاون وزیر تعاون تاكید كرد

لطمه شناسی مشكلات بخش تعاون

لطمه شناسی مشكلات بخش تعاون

مسیرساز: معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، بر ضرورت تشكیل اتاق های فكر تعاون و شناسایی نقط قوت و ضعف بخش تعاون تاكید نمود.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمد كبیری ـ در نشست مدیران خانه تعاونگران، اظهار داشت: باید با ریشه یابی مشكلات بخش تعاون، نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را شناسایی و برای بهبود آن تلاش نماییم.

وی با اشاره به اینكه وجود مشكلات ساختاری اقتصاد كشور یكی از مهمترین موانع جذب سرمایه گذاری خارجی است اظهار داشت: یكی از راههای برون رفت از این شرایط پشتیبانی از بنگاه های كوچك و متوسط و تعاونی ها است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بر ضرورت بررسی چالشها و مشكلات قضایی وحقوقی تعاونی ها اصرار كرد و اظهار داشت: باید ارزیابی ها و بررسی های لازم دراین باره انجام و برنامه ویژه ای برای كاهش تصدیگری دولت و برون سپاری خدمات در نظر گرفته شود.

كبیری درباره رویكرد پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی باز اظهار داشت: بهترین رویكرد پرداخت تسهیلات به طرح هایی است كه در زنجیره تامین ارزش قرارداشته و فروش آنها تضمین شده باشد.

وی نقش خانه تعاونگران را در كاهش مشكلات مردم و تعاونیها موثر خواند و بر تشكیل جلسات مستمر و دوره ای با كار ویژه و مشخص اصرار كرد.

در ادامه علی حسین شهریورـ دبیركل خانه تعاونگران، از آمادگی برای تحقق برنامه های وزارت تعاون آگاهی داد و اظهار داشت: خانه تعاونگران با هدف سرعت بخشیدن به توسعه بخش تعاونی تاسیس شده و در همه استانها دارای دفاتر فعال است.

وی اظهار داشت: حمایت و كمك به تحقق برنامه های معاونت امور تعاون به منزله كمك به توسعه بخش تعاونی و تقویت حضور تعاونی ها در اقتصاد ملی است.

در این نشست مدیران خانه تعاونگران، تهیه بسته های حمایتی برای تعاونی ها، تقویت نظارت وتوانمند سازی تعاونی ها، پایش برنامه ها و اسناد بالادستی بخش تعاون، تشكیل سازمان مهندسی تعاون، تشكیل جلسات اندیشه ورزی برای بهبود فضای كسب و كار تعاونی، حركت به سمت استارتاپها و فعالیتهای تجاری نوآورانه، اصلاح بعضی از مواد قانون تعاون و برون سپاری تصدیگری های بخش تعاون به اتاق های تعاون را خواهان شدند.1397/10/17
14:02:34
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: خدمات , ساخت , فروش , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی