مسیرساز
در گفت وگو با ایسنا اعلام شد

تفاوت زلزله روز گذشته ملارد استان تهران با زمین لرزه ۵ و دو دهم پارسال

تفاوت زلزله روز گذشته ملارد استان تهران با زمین لرزه ۵ و دو دهم پارسال

مسیرساز: رییس مركز زلزله مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی با اشاره به اینكه زلزله روز گذشته ملارد استان تهران تك رخداد لرزه ای بوده است، اظهار داشت: چنین رخدادهایی نمی تواند نشان دهنده احتمال زلزله های مهم در آینده باشد.


دكتر علی بیت اللهی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به زلزله ۲.۶ روز گذشته در ملارد استان تهران، اضافه كرد: این زلزله در ساعت ۱۴ و ۹ دقیقه در مختصات ۳۵.۶۵ شمالی و ۵۰.۹۶ شرقی در عمق ۱۹ كیلومتری رخ داد.
وی رومركز این زمین لرزه را در استان تهران دانست و اشاره كرد: این زلزله در ۳ كیلومتری ملارد، ۸ كیلومتری وحیدیه و ۹ كیلومتری شهریار استان تهران به ثبت رسیده است.
بیت اللهی با اشاره به اینكه این زلزله سبب نگرانی هایی شده است، اظهار نمود: برخی بر این باورند كه زلزله روز گذشته همانند زلزله ۵.۲ ملارد پارسال باشد كه به نظر من چنین برداشتی مبتنی بر واقعیت نیست.
مدیر مركز زلزله مركز تحقیقات راه در این باره توضیح داد: در زلزله پارسال ملارد، فوج لرزه هایی در جنوب كرج جانمایی شد و توسط مركز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیك ثبت و به مسؤولان اعلام گردید.
وی افزود: به دنبال این فوج لرزه ها در ساعت ۲۲ و ۲۷ دقیقه و ۲۷ ثانیه روز چهارشنبه، ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۶ زلزله ای با بزرگای ۵.۲ رخ داد.
وی با تاكید بر اینكه زلزله روز گذشته تك رخداد لرزه ای است كه در مناطق غربی تهران است كه گاه و بیگاه از این نوع رخدادها ثبت می شود، اشاره كرد: این زمین لرزه ها امری عادی از نظر رژیم لرزه خیزی این گستره است.
بیت اللهی در عین حال اشاره كرد: این گفته به معنای عدم رخدادهای لرزه ای مهم در این بخش نیست و اساسا نمی گردد این گونه سخن گفت و این نوع گفتار، علمی نیست.
بیت اللهی افزود: به نظر من تك رخدادهای لرزه ای نمی تواند به خودی خود معرف احتمال بالای وقوع زلزله بزرگ در آینده باشد.1397/09/10
01:13:54
5.0 / 5
4791
تگهای خبر: زمین لرزه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی