مسیرساز

افت شدید معاملات مسكن در شهریورماه

افت شدید معاملات مسكن در شهریورماه

مسیرساز: داده های اولیه از تعداد قراردادهای خرید و فروش مسكن شهر تهران از آن حكایت می كند كه معاملات در شهریورماه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۵ درصد كاهش یافته است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بعد از كاهش ۳۳ درصدی معاملات مسكن پایتخت در مردادماه امسال نسبت به مردادماه سال قبل، بررسی های اولیه از تعداد قراردادهای خرید و فروش واحدهای مسكونی در ۲۵ روز ابتدای شهریورماه از افت ۴۵ درصدی نسبت به شهریورماه سال گذشته حكایت دارد.
طبق اطلاعات درج شده در سامانه های ملكی، در ۲۵ روز ابتدای شهریورماه ۱۳۹۷ بالغ بر ۷۵۳۸ قرارداد خرید و فروش املاك در شهر تهران امضا شده كه نشان داده است به صورت میانگین، روزانه ۳۰۱ قرارداد خرید و فروش به امضا رسیده است. این رقم در شهریورماه پارسال، روزانه ۴۳۸ مورد بوده است.
اوضاع بازار مسكن چندان مناسب نمی باشد. از طرفی قیمت ها در شهر تهران دچار رشد ۶۲ درصد شده و از جانب دیگر معاملات ۳۳ درصد كاهش یافته است. هم چنین سرعت رشد ماهیانه قیمت كه به صورت وحشتناكی، به سمت صعود پیش می رفت، در مردادماه كاهش پیدا كرد. رشد ماهیانه ی قیمت در تیرماه ۱۳۹۷ معادل ۷.۱ درصد بود كه در مردادماه به ۶.۱ درصد رسید. وجود حداقل سه نشانه ی خروج سفته بازان، ركود معاملاتی و عدم توان طرف تقاضا از آن حكایت می كند كه در ماه های پیش رو شاهد افت معاملات و كاهش سرعت رشد قیمت خواهیم بود.
در مردادماه ۱۳۹۷ متوسط قیمت هر متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران حدود ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده كه نسبت به ماه قبل ۶.۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل تا ۶۲.۱ درصد رشد دارد. بیشترین رشد متوسط قیمت مربوط به منطقه ۵ با ۸۱.۸ و كمترین میزان به منطقه ۱۲ با ۲۵.۳ درصد نسبت به مردادماه سال قبل اختصاص دارد. این در شرایطی است كه گزارش بانك مركزی نشان داده است در مردادماه تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی در تهران به ۱۲ هزار واحد رسیده كه نسبت به تیرماه ۱۱.۲ و در مقایسه با مردادماه سال قبل ۳۳.۲ درصد كاهش دارد.1397/06/29
14:43:28
5.0 / 5
4423
تگهای خبر: بازار , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی