مسیرساز

تصویب لایحه بهای خدمات و چگونگی نظارت بر جمع آوری پسماندهای پزشكی

تصویب لایحه بهای خدمات و چگونگی نظارت بر جمع آوری پسماندهای پزشكی

مسیرساز: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اكثریت آرا كلیات و جزئیات اصلاحیه لایحه ای را تصویب كردند كه به باعث آن چگونگی اعمال نظارت بر جمع آوری پسماندهای ویژه، پزشكی و صنعتی مورد اقدام واقع خواهد شد.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در هشتاد و پنجمین جلسه شورا ادامه بررسی لایحه شهرداری تهران در مورد تعیین بهای خدمات و چگونگی اعمال نظارت بر جمع آوری و دفع پسماند های ویژه پزشكی صنعتی و كشاورزی در شهر تهران در دستور كار قرار گرفت.
در ادامه بررسی این لایحه تبصره های آن مورد تایید قرار گرفت.
همچنین در ادامه زهرا نژاد بهرام پیشنهادی در مورد احراز صلاحیت پیمانكارانی كه می خواهند مبادرت به دفع و جمع آوری این زباله ها داشته باشند عرضه داد.
وی اظهار داشت: این مجموعه كار تخصصی انجام می دهند و صلاحیت آنان باید از جانب مراجع ذیصلاح تایید گردد.
نژاد بهرام اضافه كرد: مراجع ذیصلاح در این امر سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت است و آنها باید صلاحیت پیمانكاران را تشخیص دهند و بعد آنها بیایند نسبت به دفع مواد خطر زا یا كم خطر سازی آنان اقدام نمایند.
در ادامه سید محمود میر لوحی اظهار داشت: قرار شد مسئله پسماند خطر ناك بیمارستانی با دو خصوصیت نگاه نماییم یكی بی خطر سازی كه باید توسط تولید كننده ها صورت گیرد و یكی هم جمع آوری.
وی در ادامه اضافه كرد: همه قرار داد ها در سطح شهر تهران باید رقابتی شود و در غیر اینصورت تبدیل به رانت می گردد.
زهرا صدر اعظم نوری هم اظهار داشت: كار جدا سازی و بی خطر سازی این پسماند ها با وزارت بهداشت و واحد های زیر مجموعه آن است اما لزوم اینكه برای هر كاری پیمانكاران ذیصلاح باشند در این حوزه هم این لزوم وجود دارد. در خدمات شهری باید این درجه را داشته باشند تا با تخصص بیشتر و هزینه كمتر نسبت به جمع آوری پسماند ها اقدام نمایند.
در نهایت پیشنهاد زهرا نژاد بهرام رای نیاورد.
در ادامه كلیات این لایحه به همراه جزئیات آن با تغییرات اعمال شده از جانب اعضا مورد موافقت قرار گرفت و به تصویب رسید.


1397/06/19
14:51:15
5.0 / 5
4421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی