مسیرساز
فراهانی در حمایت از توانیابان مطرح كرد:

جلوگیری از لغو بی مورد سرویس معلولان و برخورد با پرسنل متخلف

جلوگیری از لغو بی مورد سرویس معلولان و برخورد با پرسنل متخلف

مسیرساز: مجید فراهانی، در هشتاد و یكمین جلسه علنی شورای شهر تهران به لغو بی مورد سرویس معلولان و نحوه برخورد با آنان واكنش نشان داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مجید فراهانی در جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار داشت: عدم تحقق دسترس پذیری شهر برای معلولان سبب گشته است تا این گروه از شهروندان از حق زندگی در شهر به صورت كامل برخوردار نشوند، در این شرایط هرچه میزان معلولیت جسمی و حركتی عزیزان بیشتر باشد، مشكلاتشان برای رفت و آمد، كار و زندگی در سطح محله و شهر بیشتر است.

وی افزود: در چنین شرایطی فراهم نمودن دسترسی، حمل و نقل آسان برای رتق و فتق امور تحصیلی، درمانی و نیازهای حیاتی این عزیزان كمترین خدمتی است كه شهرداری با استفاده از سامانه حمل و نقل ویژه جانبازان و معلولان باید عرضه كند.

این عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: متاسفانه این خدمت رسانی در ماههای اخیر با لغو سرویس از جانب سامانه در خدمت رسانی به جانبازان و معلولان مواجه شده است و فقدان عرضه دلیل شفاف برای لغو سرویس رزرو شده سبب گشته است تا در پیگیری های تلفنی شهروندان اپراتورهای سامانه به جای پاسخ درست و مؤدبانه به بداخلاقی و در مواردی توهین به شهروندان مبادرت كنند كه این رفتار ناشایست سبب دلگیری و طرح شكایت معلولان در سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ شهرداری تهران شده است، كه به این مورد در گزارش شماره ۱۲/۱۱۳۷/۹۷/م سازمان بازرسی شهرداری تهران هم اشاره شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه هنگامی كه نمی توانیم انتظار به حق جانبازان و معلولان عزیز در خدمت رسانی به موقع و با كیفیت را پاسخگو باشیم، شاهد آن هستیم كه یك كارمند خاطی با بی تربیتی به جای پوزش و عذر خواهی با رفتار بی ادبانه و توهین آمیز خود زمینه نارضایتی و احساس تبعیض نسبت به این عزیزان را فراهم می سازد، این روند و رفتار واقعا غیر قابل پذیرش و نیازمند برخورد با متخلفان است.

بعنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی كشور، درباره « ضرورت خدمت رسانی شایسته سامانه حمل و نقل ویژه جانبازان و معلولین(سامانه تلفنی ۶۳۰۵) به این عزیزان و جلوگیری از بی نظمی و لغو بی مورد سرویس ها و برخورد با پرسنل متخلفی كه با رفتار بی ادبانه خود زمینه نارضایتی این شهروندان عزیز را فراهم آوردند» به شهرداری تهران تذكر می دهم. امیدوارم با مبادرت به موقع، موثر و اهتمام شهردار تهران، شاهد توجه بیش از پیش به دسترس پذیر كردن تهران به منظور زندگی همه شهروندان بخصوص جانبازان و معلولان عزیز باشیم.

1397/05/30
18:04:37
5.0 / 5
4553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی