مسیرساز

رفع موانع استانی پروژه آزاد راه تهران – شمال

رفع موانع استانی پروژه آزاد راه تهران – شمال

مسیرساز: استاندار البرز با اشاره به اینكه اجرای پروژه ادامه آزاد راه تهران – شمال برای كاهش بار ترافیك ورودی البرز و جاده كرج چالوس بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: موانع استانی این پروژه ملی را با اهتمام ویژه ای پیگیری و رفع كردیم.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمدعلی نجفی در مراسمی با حضور اصحاب رسانه كه به مناسبت روز خبرنگار در سالن همایش های میلاد برگزار شد، اهمیت راه های البرز را ملی دانسته و با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این حوزه عنوان كرد: مردم البرز بار بزرگی از ترافیك ملی را متحمل می شوند و این امر در ابعاد مختلف درمانی، مالی و زیست محیطی تاثیر سوء دارد از این رو باید توسعه راه ها تسریع می شد. خیلی از پروژه های راه سازی استان با تنگناهایی مواجه بودند كه از بدو ورود درصدد گره گشایی از روند پیشرفت آنها برآمدیم و ظرف كمتر از یك سال شاهد پیشرفت های بزرگی هستیم.
وی ادامه داد: تسریع در اجرای پروژه ادامه آزاد راه همت سبب شد پیشرفت فیزیكی پروژه از 63 درصد از ابتدای سال 96 به 89 درصد تابحال برسد. همینطور با اجرای پروژه ادامه قطار برقی كرج -هشتگرد، پیشرفت فیزیكی پروژه از 69 درصد از ابتدای سال 96 به 74 درصد تابحال در مجموع پروژه به همراه تجهیزات رسیده است؛ اما پیشرفت ساختمانی آن بالای 95 درصد است.
استاندار البرز اضافه كرد: پروژه چهار خطه شدن راه آهن تهران – تبریز در قطعه استان البرز كه پیشرفت فیزیكی اكنون به 90 درصد رسیده هم با جدیت دنبال و عملی شد. همینطور یا فعال شدن پروژه كنار گذر جنوبی تهران از آبیك تا چرمشهر در استان البرز، پیشرفت فیزیكی طرح از 25 درصد سال 96 به 47 درصد رسیده است.
نجفی اظهار داشت: فعال شدن پروژه قطار شهری كرج و تجدید نظر در نرخ پیمان قرارداد مترو با دریافت مجوز شورایعالی فنی كشور محقق شد و این پروژه كه مدت ها بلاتكلیف بود اكنون رو به پیشرفت است.
وی با اشاره به اینكه آسفالت جاده جدید هشتگرد به طالقان بطول 20 كیلومتر و آغاز عملیات اجرایی تونل این مسیر همچون اقدامات بسیار مهم بود، اضافه كرد: این پروژه هم چندین سال به حال خود رها شده بود كه با جدیت مورد پیگیری قرار|گرفت.
استاندار البرز به راه اندازی و تكمیل فرودگاه پیام ومسافری شدن آن از شهریور ماه سالجاری اشاره نمود و اظهار داشت: این امر روند بسیار سختی داشت كه ظرف 8 ماه گذشته پیگیری و اجرایی شد.
وی ادامه داد: گازرسانی به روستاهای شهرستان طالقان و بخش آسارا شهرستان كرج بعد از سال ها انتظار مردم با اعتبار بالغ بر 60 میلیارد تومان همچون امور بسیار سختی بود كه برای مردم آن منطقه به آرزویی دست نیافتنی تبدیل گشته بود كه اكنون این اقدام بزرگ شروع شده است.
1397/05/18
19:27:36
5.0 / 5
4629
تگهای خبر: قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی