مسیرساز
مدیرعامل شركت عمران خبر داد

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان یارانه مسكن مهر

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان یارانه مسكن مهر

مسیرساز: مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان یارانه نقدی برای مسكن مهر و ۵۰ میلیارد تومان اسناد خزانه برای پردیس اطلاع داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی در حاشیه افتتاح گالری آثار هنری در شهر جدید اندیشه اظهار نمود: خوشبختانه روز چهارشنبه دولت تخصیص ۶۰ میلیارد تومان یارانه نقدی مسكن مهر را به تصویب رساند. با عنایت به محدودیتهای جدی دولت در تامین مالی، این رقم را مصوب كرده كه بخشی از آن به پردیس اختصاص می یابد. مضاف بر این ۵۰ میلیارد تومان اسناد خزانه مشخصا به پردیس اختصاص یافته كه هزینه خواهد شد. خود ما هم در شركت عمران برنامه های بسیار متنوعی برای تامین منابع مالی داریم تا بتوانیم كارهای پردیس را به نحو مناسبی پیش ببریم.
وی درباره چگونگی تامین خدمات زیربنایی و روبنایی پردیس اظهار داشت: پردیس یكی از پروژه های سخت ما است. بیان گرفتاریها و برجسته كردن مسائل پردیس از جهت جلب توجهات ملی صورت می گیرد اما مفهومش نادیده گرفتن تعهدات نیست. اگر مباحث پردیس برجسته می گردد از این جهت است كه پروژه ای بسیار بزرگ شهرسازی در مقیاس پیپچیده با توپوگرافی خاص است و نیاز به هزینه های مختلف دارد. بخشی از این هزینه متوجه شهروندان است و بخش دیگر باید از منابع دولتی تامین مالی شود.
خدمات روبنایی پردیس را از منابع داخلی تامین می كنیم
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه خدمات روبنایی پردیس حداقل به ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز دارد اضافه كرد: ما تعهد تولید خدمات روبنایی را به صورت كامل از منابع داخلی می پذیریم. همین الان هم شروع كرده ایم؛ حداقل ۲۱ مدرسه در حال ساخت، درمانگاه، پارك و كلانتری داریم. همین ارزش افزوده ای كه در مسكن مهر پردیس انجام شده نشان دهنده سرمایه گذاری مناسبی است كه توسط شهرهای جدید صورت گرفته و چشم انداز مثبتی برای ساخت و ساز املاك و مستغلات بوجود آمده است. سفارش من به متقاضیان واقعی مسكن مهر پردیس این است همانطور كه تا الان صبوری نشان دهنده اند باز هم تحمل كنند. هدف ما این است كه مسكن مناسب با شأن آنها با كلیه امكانات تحویل دهیم و این كار را انجام خواهیم داد.
وی افزود: مسكن مهر سه وجه اصلی دارد؛ یكی بخش ساختمان است كه در پردیس ۸۶ درصد پیشرفت دارد و ۴۰ هزار واحد در مرحله نازك كاری است. مبحث دیگر خدمات زیربنایی مثل آب، برق و فاضلاب است كه پیشرفت ۶۲ درصدی دارد. ازاین رو فاصله ای در این مرحله داریم. مبحث دیگر محوطه سازی و آماده سازی است. پردیس سایت خاصی است كه ناگزیریم دیوارهای حائل و شهرسازی متفاوتی را داشته باشیم. این بخش هم حدود ۶۰ درصد پیشرفت دارد. پیش بینی این است كه ساختمانها اواخر امسال و اوایل سال آینده تمام شود ولی مبحث ما این است كه برای تامین زیرساختها تامین مالی نماییم و انشاءالله به تدریج واحدها را تحویل می دهیم.
قطار كرج ـ هشتگرد امسال افتتاح می شود
طاهرخانی درمورد آخرین وضعیت پروژه قطار برقی كرج ـ هشتگرد هم اظهار داشت: این پروژه از پیشرفت مناسبی برخوردار می باشد. كار ایستگاه حدودا به اتمام رسیده، فقط حوزه تجهیز و برق باقی مانده كه با قولهای سازمان برنامه و استفاده از منابع داخلی شركت عمران انشاءالله امسال شاهد افتتاح قطار كرج ـ هشتگرد خواهیم بود. در سایر شهرهای جدید هم بحث دسترس پذیر كردن شهرها با حمل و نقل انبوه را در دستور كار قرار داده ایم؛ چون كه سیستم حمل و نقل شخصی پاسخگوی نیاز ما نیست.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید تصریح كرد: هم در حوزه درون شهری و هم ارتباط با شهرهای مادر، برنامه های خویش را اجرا می نماییم. برخی از این پروژه ها مثل هشتگرد، گلبهار، بهارستان و فولادشهر راسا توسط خودمان انجام می گردد. در بعضی دیگر پروژه های مشتركی با راه آهن داریم به جهت اینكه كمك نماییم تا قطارهای حومه ای شكل بگیرد. در این خصوص نمونه هشتگرد و پرند به راه افتاده است. برنامه همكاری با شهرداریها را بویژه در بحث راه اندازی قطار برقی فرودگاه امام (ره) تا پرند هم یكی از رویكردها است كه انشاءالله اگر شهرداری جدی پای كار بیاید ما هم كمك می نماییم تا به نتیجه برسد.
برنامه ساخت ۵۵ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید
وی با اشاره به اینكه برنامه احداث ۵۵ هزار واحد مسكونی را در شهرهای جدید داریم، اظهار داشت: گام اول در این عرضه، آماده سازی زمین است كه در پرند قراردادی در این زمینه منعقد كرده ایم. آماده سازی ۸۶ هكتار حدود دو سال طول می كشد. این موارد متاسفانه در برنامه ریزی پروژه پردیس لحاظ نشده بود. بنابراین كار وقتی همراه با محوطه سازی پیش می رود سخت تر می گردد. زمانی شما در پروژه ای با فضای بدون كار عمرانی مزاحم مواجه هستید و می توانید راحت كار كنید ولی وقتی اینها را همزمان كنار هم قرار می دهید هم سبب تكلیف و هم سبب افزایش هزینه ها می گردد. ازاین رو تامین زیرساختها علاوه بر منابع مالی، مقداری زمان بر خواهد بود كه كارها در حال انجام می باشد.
به زودی تولید دو شهر جدید آغاز می شود
طاهرخانی همینطور به ضررت تولید شهرهای جدید در سواحل جنوبی اشاره و خاطرنشان كرد: هم اكنون نقطه تمركزمان در نسل نو شهرهای جدید، خطه جنوبی است. این منطقه از لحاظ ژئوپلتیك اهمیت دارد. همینطور آنجا مشكلات تامین آب كه در سرزمین داخلی مواجهیم را نخواهیم داشت. كشورهای حاشیه خلیج فارس توانسته اند در سالهای اخیر سكونتهای بالای یك میلیون نفر تولید كنند ولی ما نتوانسته ایم از این ظرفیت استفاده نماییم. انشاءالله امسال تاسیس شركت عمران تیس و شروع عملیات اجرایی را خواهیم داشت. تیس، موقعیت ویژه ای از لحاظ گردشگری دارد كه ساحل بسیار زیبایی دارد. شهر جدید سیراف هم در منطقه پارس جنوبی آغاز می نماییم. هدف این است كه اسكان پایداری را در آن منطقه به وجود آوریم.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، شركت عمران شهرهای جدید با هدف تعاملات اجتماعی، فرهنگی و تقدیر از هنرمندان، برپایی نمایشگاه آثار هنری را در دستور كار خود قرار داده كه امروز افتتاحیه این آیین در شهر جدید اندیشه با حضور تعدادی از هنرمندان، مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، ابوالقاسم رحیمی اناركی مدیرعامل بانك مسكن، شهردار و اعضای شورای شهر اندیشه برگزار گردید.1397/05/11
23:53:50
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی