مسیرساز
خادمی خبر داد

اولین مسیر بزرگراهی شمال ایران راه اندازی می شود

اولین مسیر بزرگراهی شمال ایران راه اندازی می شود

به گزارش مسیرساز معاون وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن طرح بزرگراه سازی جاده فیروزكوه تا آخر سال جاری اطلاع داد.


خیرالله خادمی – مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل - در گفت وگو با ایسنا، اعلام نمود: خوشبختانه امسال اقدامات قابل توجهی در جاده فیروزكوه انجام شد و می توان انتظار داشت با به انتها رسیدن چند كیلومتر باقی مانده اولین مسیر بزرگراهی كشور از مركز به سمت استان مازندران رسما به صورت كامل مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گفته وی، رفع مشكل انسداد و ترافیك در جاده فیروزكوه و همینطور افزایش ظرفیت این محور اصلی ترین اهداف در دست پیگیری در این پروژه بوده است.

مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل درباره ی جزئیات اقدامات عمرانی انجام شده در هفته های گذشته هم خاطرنشان كرد: خوشبختانه با آخر كار عمرانی تونل های شیرگاه در محور فیروزكوه باز شدند و هم اكنون كار در محدوده زیرآب و بخش هایی از شیرگاه ادامه دارد.

وی افزود: پیش بینی می نماییم این بخش از كار كه حدودا پنج كیلومتر از جاده فیروزكوه است هم تا آخر سال به مرحله نهایی برسد تا مسافران بتوانند در روزهای نوروز از حداكثر ظرفیت جاده فیروزكوه استفاده كنند. در كنار آن شركت ساخت پیگیری توسعه جاده هراز را هم همچنان در دست كار قرار دارد كه پیش بینی می نماییم بخشی از كار در سال ۱۳۹۶ و مابقی در صورت تامین مالی در سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، وزارت راه و شهرسازی طرح توسعه محورهای شمالی كشور را از چند نقطه در دستور كار دارد كه در كنار جاده فیروزكوه و هراز اتمام كیلومترهای باقی مانده آزادراه قزوین به رشت هم جزیی از این برنامه است.

در كنار آنها قطعه یك آزادراه تهران – شمال هم به پیشرفتی نزدیك به ۹۰ درصد رسیده و طبق برآوردهای صورت گرفته احیانا تا آخر تابستان سال ۱۳۹۷ به بهره برداری برسد.

بنیاد مستضعفان اعلام نموده در صورتی كه كار طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پیگیری شود می توان انتظار داشت كه این پروژه تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری كامل برسد. 

1396/12/09
14:50:28
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی