مسیرساز
مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان :

کلانتری حصه به زودی ساخته می شود

کلانتری حصه به زودی ساخته می شود

به گزارش مسیرساز، مدیر منطقه 14 شهرداری اصفهان اظهار داشت: کلانتری محله حصه در یک ماه پیش رو کلنگ زنی خواهد شد و شهرداری می کوشد این مجموعه را سریع تحویل دهد.محمدمهدی کریمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه وجود یک کلانتری با بخش های مختلف همچون پلیس مبارزه با مواد مخدر، راهور، پیش گیری از وقوع جرم و … در منطقه ۱۴ می تواند بستری باشد که از حیات خلوت مجرمان پیشگیری کند، گفت: در همین راستا شهرداری اصفهان با فرماندهی انتظامی استان بتازگی تفاهم نامه ای را امضا کرد که یک کلانتری در محله حصه راه اندازی شود.
وی با اعلان اینکه این کلانتری در مساحت یکهزار و ۵۰۰ متر راه اندازی و یکی از مهم ترین کلانتری های شهر اصفهان خواهد شد، اضافه کرد: طبق تفاهم نامه طی ۲۰ روز یا در نهایت یک ماه آتی عملیات اجرائی آن شروع خواهد شد و شهرداری طبق توافق تمام مراحل ساخت این مجموعه را متقبل شده است.
مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان افزود: می کوشیم که عملیات ساخت کلانتری سریع اجرا شده و این مجموعه را خیلی زود به فرماندهی انتظامی استان تحویل دهیم.
کریمی اشاره کرد: این اتفاقی است که از آن نازیبایی های ته نشین شده شهر در محلات حَصه، جلوان و ارزنان کاهش می دهد و اندکی آلام را آرام خواهدنمود و در کنار آن کارهای نرم افزاری پلیس مبارزه با مواد مخدر و پیش گیری از وقوع جرم پیگیری می شود.
عمان سامانی پرتراکم ترین خیابان در استان اصفهان است
وی همین طور درباب وضعیت اسفبار خیابان عمان سامانی اظهار داشت: عمان سامانی با ۲۰۸ نفر تراکم جمعیت در هکتار در حقیقت پرتراکم ترین خیابان شهر و استان اصفهان است و این شرایط در طول سالهای مختلف به وجود آمده که بافت های ریزدانه بدون مجوز خانه های بسیار کوچک و گذرهای خیلی تنگ و باریک در یک خیابان شکل گرفته است.
مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان اشاره کرد: شهرداری در عرصه زیست پذیری این محلات ورود کرده است و هم اینک ساخت یک پارک ۴.۵ هکتاری در این محدوده در دست اجراست که امسال برای آن ۱۹ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت و تا سال آینده تکمیل خواهد شد.
سرویس دهی میدل باس ها در دستور کار است
کریمی اضافه کرد: اگر وجود خانه های کوچک ۹ متری یا ۱۵ متری در عمان سامانی وضعیت نابسامانی ایجاد کرده، وجود ۴.۵ هکتار فضای سبز تفرجگاهی و تفریحی شامل زمین بازی و بازی کده می تواند برای ساکنان آرامش ذهنی را بوجود آورد.
وی اظهار داشت: در عرصه حمل و نقل اگر در آن خیابان امکان تردد اتوبوس ها نیست، تلاش می نماییم با میدل باس ها خدمات رسانی شود و نظافت معابر محله به طور ویژه به انجام می رسد و کوشیدیم که این محله را زیست پذیر نماییم.
چالش های بازآفرینی شهری برای اجرا
مدیر منطقه چهارده شهرداری اصفهان درباب امکان اجرای طرح بازآفرینی شهری برای بهبود وضعیت معابر و ساختمان های خیابان عمان سامانی، اشاره کرد: باید توجه داشت که باز آفرینی یکی از بهترین قوانینی است که در فضای مدیریت شهری مصوب شده و قوانین آن بی نقص است اما در میدان عمل و اجرا خیلی مسئله دارد.
کریمی اضافه کرد: در نظر بگیرید برای مثال مغازه ای در این خیابان که دو- سه خانوار از آن امرار معاش می کنند فاقد مجوز است و شهرداری هم اگر با آن توافق کند مغایر با قانون است، از یک سو نمی توان به مردم فشار آورد و از طرف دیگر باید سه چهار خانه با هم مشترک شوند و این در حالیست که به لحاظ فضای اقتصادی روزگار کمر معیشتی آنان را شکسته و ظرفیت ساخت ندارند.
وی افزود: این مشکلات اقتصادی سبب شده که آن فضای بازآفرینی شهری در این منطقه شکل نگیرد اما شهرداری مجوزات ویژه ای گرفته خود باز آفرینی یکسری امتیازات دارد که آنرا به مردم اطلاع رسانی کردیم که استفاده کنند، طرح بازآفرینی در بافت فرسوده تا ۶۰ درصد معافیت از هزینه تراکم دارد این ها اطلاع رسانی شده اما در میدان عمل اتفاق خاصی نیافتاده است.
به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محله های حصه شمالی، حصه جنوبی، دارک، ارزنان، عمان سامانی و جلوان از بیشترین لطمه های اجتماعی در منطقه‌ی ۱۴ در شمال و شمال شرق شهر اصفهان رنج می برند و جز مناطق جرم خیز به حساب می آیند.
وجود بافت های ریزدانه، متراژهای زیر ۱۰۰ متر و افراد غیربومی از مهم ترین خاصیت های بارز منطقه است. مهم ترین موضوعی که باید در این منطقه به آن توجه گردد، ملیت و قومیت است. برای نمونه حصه به محله ای چندملیتی متشکل از افاغنه، ایرانی، عراقی و سوری تبدیل گشته است. محله های دوطفلان و باتون جز محله های بومی و سنتی منطقه اند؛ اما خیلی از افراد بومی باتون از این محله رفته اند و خانه های خودرا به مهاجران اجاره داده اند و همین مورد به لحاظ فرهنگی سبب تغییر بافت سنتی محله شده است.


منبع:

1402/06/27
10:10:57
5.0 / 5
237
تگهای خبر: احداث , تردد , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی