مسیرساز

اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفری بیمه تعاون در کشور

اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفری بیمه تعاون در کشور

مسیرساز: بنا بر اعلام دفتر توسعه سرمایه گذاری اقتصاد تعاون، شرکت بیمه تعاون با اشتغالزایی بیش از 1000 نفر در 31 استان کشور درحال فعالیت است.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، شرکت بیمه تعاون با هدف ورود بخش تعاونی به عرصه فعالیت بانک و بیمه و راهیابی به بازارهای پولی و مالی کشور و تحقق سیاست های کلی اصل ۴۴ در قالب تعاونی سهامی عام از سال ۱۳۸۶ فعالیت خودرا شروع کرد.

این شرکت به عنوان یکی از شرکت های نوآور بیمه ای در کشور بعد از گرفتن موافقت اصولی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی و همین طور سازمان بورس و اوراق بهادار با انجام پذیره نویسی بوسیله بازار بورس در تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ تحت شماره ۴۳۳۰۴۹ به ثبت رسید.

این شرکت تعاونی بعد از ۱۰ سال فعالیت با ۶۶۴۶ سهام دار حقیقی و حقوقی، ۱۱۷۵ نفر اشتغالزایی و ۵۰۰۰ میلیاردریال سرمایه در ۳۱ استان کشور درحال فعالیت است.

بر اساس اعلام دفتر توسعه سرمایه گذاری اقتصاد تعاون وزارت کار، شرکت بیمه تعاون با موضوع فعالیت انجام عملیات بیمه ای مستقیم در انواع رشته های بیمه زندگی و غیر زندگی با سرمایه ۲۸۰ میلیاردریال و تعداد ۴۸۴ نفر سهام دار مشتمل بر ۴۳۵ نفر سهام دار حقیقی و ۴۹ سهام دار حقوقی و تعداد ۱۵۴ نفر اشتغال زایی مستقیم اواخر دی ماه سال ۱۳۹۱ تأسیس شد و در سال ۱۳۹۲ پروانه خودرا از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.

بیمه تعاون با مشارکت شرکت های تعاونی و فعالان بخش تعاون در قالب یک تشکل تعاونی راه اندازی شده و تاسیس آن به افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی و اثبات قابلیت ها و کارکردهای بخش تعاون در عرصه تاسیس بیمه های تعاون و جذب سرمایه در صنعت بیمه کمک به سزایی کرده است.

در بحث اشتغال، شرکت بیمه تعاون با اشتغالزایی بیش از ۱۰۰۰ نفر در ۳۱ استان کشور فعال است و بوسیله فعالیت در فرابورس، توانسته سهم بخش تعاون را در بازار سرمایه رشد داده و از مزایای بازار سرمایه جهت توسعه فعالیت و تحقق اهداف خود استفاده نماید.

شرکت بیمه تعاون برمبنای «قانون تأسیس مؤسسات بیمه غیر دولتی» و «قانون تأسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بیمه گری»، تأیید شورای عالی بیمه و تصویب مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۳۹۲/۰۴/۲۰ پروانه فعالیت خودرا در انواع رشته های بیمه اموال، مسئولیت، و اشخاص گرفتن کرد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طرح تأسیس شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۸۶ با حضور داوطلبانه برخی از اتحادیه ها و شرکت های تعاونی به جریان افتاد و پس از تصویب قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قرار شد تا شرکت بیمه تعاون در قالب تعاونی سهامی عام تاسیس شود که در نهایت در سال ۱۳۹۱ به ثبت رسید.

شرکت بیمه تعاون، نخستین شرکت بیمه ای است که توسط کنشگران حوزه تعاون کشور با هدف افزایش سهم بخش تعاون در صنعت بیمه تأسیس شده و موفق به پذیرش در بازار دوم فرابورس شده است.
1402/04/25
13:13:26
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی