مسیرساز

بنادر کشور پذیرای مسافران نوروزی است

بنادر کشور پذیرای مسافران نوروزی است

به گزارش مسیرساز، سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و دریانوردی توضیحاتی را در رابطه با اقدامات این بندر برای نوروز ۱۴۰۲ شرح داد و اظهار داشت که مسافران به سبب حفظ ایمنی، به هیچ عنوان از شناورهای غیر مجاز استفاده نکنند.


نادر پسنده در گفتگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت آمادگی بنادر ایران برای سفرهای نوروزی توضیح داد: در بندر خرمشهر هشت پست اسکله تفریحی روز گذشته با حضور مسؤلان استانی راه اندازی شد و مانور امداد و نجات دریایی برای اطمینان از ایمنی سفرهای دریایی برگزار گردید. همینطور بندر آبادان و اروند کنار، از آغاز اسفند تا کنون بیشتر از ۱۵۰ هزار زائر دفاع مقدس پذیرایی شدند.
وی افزود: بازدید از بندر امام خمینی هم در ساعات تعیین شده برای مسافران نوروزی مهیاست، همینطور شناورهای تفریحی هم در دو منطقه جداگانه به صورت یک روز در بین می تواند پذیرای مسافران نوروزی باشد.
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر در رابطه با اقدامات انجام شده در بندر بوشهر هم بیان نمود: از اواسط هفته ترمینال مسافری این بندر آماده ارائه ی خدمت به همه مسافران خواهد بود. تا کنون گزارش ترافیکی در منطقه بوشهر دریافت نکردیم اما پیشبینی می نماییم از اواسط هفته ترافیک قابل توجه مسافران نوروزی در بندر بوشهر مشاهد شود.

سفرهای دریایی به کیش تا دوشنبه لغو شد
پسنده افزود: بندر لنگه در غرب استان هرمزگان از ۲۵ اسفند با هوای نامناسب روبرو شده که سبب شده سفرهای دریایی از چارک و بندر آفتاب به کیش متوقف شود، پیشبینی هواشناسی اینست که این توقف تا یکشنبه ادامه می یابد. درخواست ما اینست که مردم تا قبل از بامداد دوشنبه این بنادر را برای حرکت به سمت کیش انتخاب نکنند چونکه آنجا منجر به ترافیک خواهد شد.
وی در رابطه با بنادر مسافرتی بندرعباس هم توضیح داد: سفرهای دریایی بین بندر شهید حقانی به قشم صورت می گیرد و هم اکنون مشکلی وجود ندارد، اما از آنجاییکه هوای نامناسب غرب استان به سمت شرق حرکت خواهد نمود امکان دارد در ایام آینده با محدودیت هایی برای سفر به برخی از جزایر مواجه شویم.
سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: خواهش ما از مسافران اینست زمانی که اصطلاحا دریابست داده می شود و اجازه تردد و حرکت شناورها به علت بد بودن هوا داده نمی شود به هیچ عنوان از شناورهای غیر مجاز استفاده نکنند، چونکه دریابست برای ایمنی جان مسافران است و استفاده از شناورهای غیر مجاز و تردد از مسیرهای غیر مجاز خطر جانی بوجود آورده و امداد و نجات را هم دشوار خواهد نمود.

تردد خودرویی از راه لندینگ کرافت ها از پل لافت برقرار است
پسنده افزود: هم اکنون تردد خودرویی از راه لندینگ کرافت ها از پل لافت برقرار است و تا کنون مشکلی گزارش نشده است.
وی در رابطه با بندر چابهار هم توضیح داد: این بندر ترافیک معمول دارد و امکان بازدید از بندر هم فراهم است، ترمینال مسافری بندر چابهار هم آماده است که هم اکنون تا این لحظه گزارش ترافیک جدی نداشتیم.
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر با اشاره به اینکه همه بنادر شمالی هم آماده پذیرایی از مسافران برای بازدید از بندر هستند، اضافه کرد: هوا نسبتا مطلوب گزارش شده و امیدواریم مسافرانی که بنادر شمال یا جنوب را برای سفرهای دریایی انتخاب می کنند از امکاناتی که برای بازدیدهای دریایی تأمین شده لذت ببرند.
پسنده در رابطه با امکانات و ناوگان دریایی فراهم شده برای نوروز ۱۴۰۲ هم توضیح داد: ۴۸ فروند شناور مسافری با بیشتر از ۵۸۰۰ صندلی، بیشتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ فروند شناور تفریحی با ظرفیت ۵۷ هزار صندلی و ۶۴ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت حمل ۲۷۰۰ خودرو در روزهای نوروز در خدمت مسافران است.1401/12/27
08:25:07
5.0 / 5
179
تگهای خبر: ترافیك , تردد , راه اندازی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی