مسیرساز

صدور 95 هزار سند برای خانه های روستایی استان تهران

صدور 95 هزار سند برای خانه های روستایی استان تهران

به گزارش مسیرساز، طبق اعلام مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران امسال ۱۳۰۰ واحد و از آغاز اجرای طرح سنددار کردن تابحال ۹۵ هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک و روستاهای استان سند دریافت کرده اند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طرح واگذاری سند به املاک واقع در بافت مسکونی روستاها در قانون برنامه سوم توسعه به تصویب رسید. بر مبنای ماده ۱۳۳ این قانون بنیاد مسکن موظف است به نمایندگی از سوی روستاییان برای کلیه روستاییان دارای شورای اسلامی و مراکز دهستان ها نقشه تفکیکی وضعیت موجود را تهیه و به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال نماید.
هدف از اجرای این طرح، امکان نوسازی واحدهای مسکونی، بهره مند شدن مالک از مزایای سند مالکیت در دریافت تسهیلات واستفاده بعنوان وثیقه و پیشگیری از بروز اختلافات ملکی است.
از آغاز اجرای این برنامه تابحال در استان تهران ۹۵ هزار جلد سند صادر گردیده است. برنامه سالجاری برای صدور سند ۳۵۰۰ واحد است که تابحال ۱۳۰۰ جلد سند برای برنامه سالجاری محقق شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبر درمورد اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی محیط روستایی اعلام نمود: بنیاد مسکن سال جاری ۴۰ میلیارد تومان قیر مجانی در روستاهای استان تهران برای بهسازی محیط هزینه کرده است. همینطور سال جاری برای محرومیت زدایی ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و اعتبارات استانی هم ۴۵ میلیاردتومان است.
وی اعتبارات مصوب استان تهران را برای بهسازی و مقاوم سازی محیط روستایی در مجموع حدود ۲۰۰ میلیاردتومان عنوان نمود.

ساخت ۱۶۲۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک استان تهران
غلامرضا صالحی هم چنین در رابطه با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد در استان با بیان این که الان ۱۶۲۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن درحال اجرایی و عملیاتی شدن است اظهار داشت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان برعهده بنیاد است که عمده واحدهای درحال اجرا در دماوند است.
وی خاطرنشان کرد ۷۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در محک دماوند با پیشرفت ۴۰ درصد، ۵۲۰ واحد در گیلارد با پیشرفت ۵ درصد شروع شده و اخیرا هم ۲۰۰ واحد دیگر در دماوند با تأمین زمین در مرحله دریافت پروانه قرار دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران اضافه کرد: هم اکنون ۲۰۰ واحد در صفادشت تأمین زمین انجام و پروانه ساختمانی این تعداد واحد اخذ، نقشه ها آماده و طراحی ها انجام شده است اما به علت آنکه متقاضیان غرب استان تهران در پرند ثبت نام شده اند، صفادشت بدون متقاضی مانده است.
۲۵۰۰ نفر متقاضی جدید طرح نهضت ملی مسکن در استان واجد شرایط هستند
وی توضیح داد: علاوه بر واحدهای شروع شده در دوره اخیر ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن حدود ۲۵۰۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند که هنوز برای این تعداد از متقاضیان واجد شرایط شده تأمین زمین انجام نشده است.
منبع:

1401/08/11
10:21:18
5.0 / 5
383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی