مسیرساز
یك كارشناس در گفت وگو با مسیرساز:

بیشتر کارگران با مسکن مهر خانه دار شدند

بیشتر کارگران با مسکن مهر خانه دار شدند

به گزارش مسیرساز، یک کارشناس حوزه کار با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر جلوی رشد قیمت مسکن و اجاره بها را تاحد زیادی گرفت، تصریح کرد: با وجود آنکه یک عده معتقدند بودند مسکن مهر در بیابان ساخته شده و به آن دهن کجی می کردند، اما امروز خیلی از کارگران و حداقل بگیران از راه واحدهای مسکن مهر صاحب خانه شدند بنابراین در دولت سیزدهم عرضه و تقاضای مسکن باید به حدی برسد که هشت سال در جا زدن و کم کاری در حوزه ساخت مسکن جبران شود.حمید نجف ـ در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه خیلی از کارگران از راه واحدهای مسکن مهر صاحبخانه شده اند، اظهار داشت: هم اکنون تاکید بر اینست که واحدهای باقیمانده مسکن مهر هرچه سریع تر تکمیل و تحویل داده شود. یکسری سازنده های موفق و معتبر وجود دارند که وزارت شهرسازی باید از راه ایجاد تعاونی ها در ادارات، سازمانها، دستگاهها و حتی شرکتهای خصوصی افراد فاقد مسکن را به عضویت و تشکیل تعاونی ترغیب کند تا در تعاونی های مسکن ثبت نام کنند و دولت به جای این که تک تک با افراد و خانواده ها روبه رو شود با شرکتها و تعاونی ها طرف شود.

وی افزود: در این جریان، برای شرکتها و تعاونی ها به نسبت جا و مکانی که هستند مثلاً کرج یا اطراف شهرها، زمین اختصاص پیدا کند یا این که دستگاهها و سازمانها از زمینهای تحت اختیار خود استفاده نمایند و این زمین ها به جای تعاونی باید به انبوه ساز و سازندگان معتبر داده شودد.

این کارشناس حوزه کار اضافه کرد: بعد از آنکه تعاونی ها تشکیل شد، پول باید از راه بانک ها مثل بانک مسکن یا اعضای تعاونی به حساب سازنده واریز شود تا برای پروژه های مسکونی اقدام نماید و در نهایت دولت بر مثلت سه جانبه تعاونی ها، سازندگان و بانک ها نظارت کند. اگر این اتفاق بیفتد در چند سال آینده شاید نتوانیم مشکل مسکن را از بین ببریم ولی پیشرفت و جهش قیمتها را تا حد زیادی کنترل خواهیم کرد.

نجف درعین حال نبود عرضه و تقاضای مسکن در سال های گذشته را همچون موانع خانه دار شدن کارگران عنوان نمود و اظهار داشت: به هم خوردگی بازار مسکن و عدم عرضه و تقاضای مسکن در هشت سال قبل سبب شد اقشار محروم و طبقات ضعیف کارگری نتوانند صاحب خانه شوند بنابراین معتقدم در دولت سیزدهم، عرضه و تقاضای مسکن باید به حدی برسد که هشت سال درجا زدن و کم کاری در حوزه ساخت مسکن را جبران نماییم.

وی با تکیه بر خانه دار شدن خیلی از طبقات و اقشار کم درآمد از راه مسکن مهر، اظهار داشت: طرح مسکن مهر در چند سالی که اجرا شد جلوی رشد قیمت مسکن و اجاره بها را تاحد زیادی گرفت در حالیکه عده ای معتقدند بودند خانه های مسکن مهر در بیابان ساخته شده و به آن دهن کجی می کردند اما امروز همان واحدها، کارگران و حداقل بگیران را در حاشیه شهرها صاحبخانه کرده است بنابراین تلاش دولت اینست که واحدهای ناتمام مسکن مهر هرچه سریع تر به پایان برسد و تحویل داده شود.

این کارشناس حوزه کار نظارت بر تعاونی های مسکن را با وزارت شهرسازی دانست و اظهار داشت: افراد می توانند مجوز تعاونی را از وزارت تعاون بگیرند ولی نظارت بر عملکرد تعاونی ها باید توسط وزارت شهرسازی صورت گیرد.
1401/07/11
09:57:00
5.0 / 5
82
تگهای خبر: بازار , دستگاه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی