مسیرساز

افزایش ۴۰ برابری ورود کشتی های کروز به ترکیه

افزایش ۴۰ برابری ورود کشتی های کروز به ترکیه

مسیرساز: عادل کارائسماعیل اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه اعلام نمود که تعداد کشتی های تفریحی پهلو گرفته در بنادر ترکیه در هفت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال قبل 40 برابر بالا رفته و به 437 کشتی رسیده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا و به نقل از ترکیش، وزیر کشور ترکیه در بیانیه کتبی اظهار داشت: کشور ترکیه در مدت مذکور میزبان ۳۷۶ هزار و ۹۲۴ مسافر کشتی های کروز بوده است.
کارائسماعیل اوغلو اظهار نمود: تنها ۱۱ کشتی کروز در سال قبل در همین زمان در بنادر ترکیه پهلو گرفتند و اشاره کرد که کوش آداسی در سواحل توریستی غربی این کشور با میزبانی از بیشترین کشتی های تفریحی به تعداد ۲۲۰ کشتی امسال در صدر لیست قرار گرفته است.
بندر جدید استانبول، گالاتاپورت، با ۷۹ کشتی تفریحی بعد از کوش آداسی قرار دارد، در صورتیکه بندر بدروم در دریای اژه با ۴۵ کشتی، رتبه سوم را از آن خود کرد.
کارائسماعیل اوغلو درباره ی مسافران کشتی های کروز اظهار داشت: از مجموع مسافران، حدود ۲۵هزار و ۷۳۹ نفر مسافران ورودی، ۳۴هزا و ۹۹۷ نفر درحال حرکت و ۳۱۶هزار و ۱۸۸ نفر مسافر عبوری هستند.
کارائیسماعیل اوغلو با اعلان اینکه با ۲۱۲ هزار و ۴۸۶ مسافر، بیشترین تردد مسافر در بندر کوش آداسی بوده است، اشاره کرد: بندر گالاتا استانبول پذیرای ۹۸ هزار و ۳۳ مسافر و بندر بدروم میزبان ۲۸ هزار و ۶۲۹ مسافر بوده است.
با نگاهی به توزیع ترافیک سفرهای دریایی برمبنای ماه ها، کارائیسماعیل اوغلو اصرار کرد که امسال با ۱۳۶ کشتی، بیشترین کشتی ها در ماه مه وارد ترکیه شده اند.
وی اظهار داشت: تردد مسافر در ژوئن با ۱۲۲ کشتی کروز، ۱۱۵ هزار و ۹۰۷ نفر بوده است. در جولای ۱۲۰ کشتی کروز به بنادر ترکیه رسیدند و ۱۰ هزار و ۷۰۷ مسافر به بنادر ترکیه وارد و حدود ۱۳ هزار و ۴۷۸ نفر از آن خارج شدند.
وی ادامه داد: در ماه جولای کل تردد مسافران ۱۲۱ هزار و ۱۰۷ نفر بوده است.
کارائیسماعیل اوغلو با تاکید بر این که نخستین کشتی های تفریحی بعد از پنج سال در سینوپ و ترابزون از بنادر و مراکز مهم گردشگری دریای سیاه پهلو گرفتند می گوید: برای نخستین بار نیز یک کشتی تفریحی به بندر آماسرا آمد.1401/05/24
08:35:59
5.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی