مسیرساز
معاون ساخت و توسعه راه آهن كشور:

نیازمند ساخت ۱۰ هزار کیلومتر خط ریلی جدید هستیم

نیازمند ساخت ۱۰ هزار کیلومتر خط ریلی جدید هستیم

از گیلان معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور اظهار داشت: طول شبکه ریلی با احتساب خطوط اصلی و فرعی حدود 15 هزار کیلومتر است و برای رسیدن به هدف تعیین شده نیاز به ساخت 10 هزار کیلومتر خط ریلی جدید است.


عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور در دیدار با استاندار گیلان، به اهمیت راه آهن گیلان در رشد چشم گیر اقتصاد ناشی از صادرات اشاره نمود و بهره برداری از ۲۵ هزار کیلومتر مسیر ریلی را برنامه دراز مدت توسعه راه آهن در کشور دانست.
وی اظهار داشت: هم اکنون طول شبکه ریلی با احتساب خطوط اصلی و فرعی حدود ۱۵ هزار کیلومتر است و برای رسیدن به هدف تعیین شده احتیاج به ساخت ۱۰ هزار کیلومتر خط ریلی جدید است.
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور، راه آهن گیلان را از پروژه های مهم ریلی ایران خواند و ضمن اشاره به پیشرفت خوب آن تاکنون، تصریح کرد: جهت تکمیل راه آهن رشت - کاسپین نیازمند اعتبارات جدید هستیم.
اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز بر ضرورت تسریع در اجرای پروژه های حوزه زیرساخت استان بخصوص راه آهن رشت - کاسپین و آزادراه رشت - قزوین تاکید و اظهار نمود: پروژه راه آهن آنچنان اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب در دیدار با رییس جمهوری روسیه به ضرورت تکمیل قطعه رشت - آستارا تاکید داشتند.
وی با اشاره به اینکه در مسافرت رییس جمهور به گیلان اعتبار بسیار خوبی برای تکمیل پروژه راه آهن مصوب شده، به تخصیص بخش اعظم این اعتبارات جهت اجرا و بهره برداری به هنگام اشاره نمود و اضافه کرد: باید اعتبارات موجود به صورت بهینه و با مدیریت اصولی هزینه شود.
استاندار گیلان با تکیه بر لزوم ارائه گزارش های شفاف، روشن و کارشناسی شده از طرف پیمانکاران پروژه ها، بیان نمود: وظیفه خود می دانم که جهت تامین بموقع اعتبار، حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و پیمانکاران تمام تلاش خودرا به کار ببندم.
عباسی تکمیل راه آهن در گیلان را اقدامی اثربخش در جهت شکوفایی ظرفیت های اقتصادی کشور، توسعه صادرات درون و برون مرزی و نیز تعاملات اقتصادی گسترده جهانی خواند و اظهار داشت: در اجرای پروژه ها، توجه به تامین و پرداخت بموقع حقوق کارگران یک ضرورت است.1401/05/12
10:23:02
5.0 / 5
30
تگهای خبر: راه آهن , زیرساخت , ساخت , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی