مسیرساز
رییس سازمان هواپیمایی اعلام كرد

برخورد با گرانفروشی بلیت پروازهای عتبات

برخورد با گرانفروشی بلیت پروازهای عتبات

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: گرچه پروازهای خارجی مشمول قیمت گذاری نیستند اما با افزایش بی رویه قیمت و گرانفروشی بلیت پروازهای عتبات برخورد خواهیم کرد.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته برخی رسانه ها و مردم در فضای مجازی نسبت به افزایش بی رویه و گرانفروشی بلیت پروازهای عتبات عالیات منتشر گردید و انتقادهای بسیاری دراین زمینه عنوان شد. چونکه تعدادی از ایرلاین ها بلیت هواپیما تهران-نجف-تهران را از حدود شش میلیون تومان تا بیش از ۱۰ میلیون تومان در سایت های مختلف به فروش رساندند.

محمد محمدی بخش –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت و گو با ایسنا درباره این مساله اظهار نمود: گرانفروشی بلیت هواپیما را حتی در مسیرهای خارجی تایید نمی نماییم. اما در رصدهایی که انجام دادیم برخی از نرخ هایی که اعلام شده، یافت نشد و اینطور که برخی رسانه ها گفتند، نبود.

وی اضافه کرد: البته شاید این نرخ ها مربوط به تورهایی است که شامل قیمت بلیت هواپیما و هزینه هتل یا امکانات دیگر باشد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: مسلما با افزایش قیمت بیش از اندازه قیمت بلیت هواپیما و گرانفروشی آن برخورد می نماییم. همین طور برای پروازهای عتبات عالیات خصوصاً در روزهای اربعین برنامه خاصی داریم و نرخ های مشخصی تعیین خواهد شد که آنرا اطلاع رسانی می نماییم.

البته قبل از این نیز، حسن خوشخو -معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پروازهای خارجی تابع قیمت گذاری نیستند چونکه بازیگران دیگری مانند شرکت های هواپیمایی خارجی در این سیستم وجود دارند و طبق نظام حقوق حمل و نقل هوایی نمی توان برای آنها تعیین تکلیف کرد. بدین سبب بطور معمول پروازهای خارجی با نرخ آزاد تعیین می شوند و اگر بخواهید نرخی تعیین کنید تنها به زیان ایرلاین های داخلی بوده و در این میان شرکت های خارجی سود خواهند کرد.

وی افزود: البته پروازهای نجف برای ایرانیها و سایر کشورهای اسلامی خارج از نظامات تعیین شده برنامه ریزی می شود چونکه دارای ابعاد اعتقادی و دینی است. بدین سبب همیشه برنامه ریزی مشخصی خصوصاً در زمان هایی مانند عید نوروز، محرم و اربعین انجام می شود تا نیاز و تقاضای سفر به عراق در این ایام تامین گردد چونکه اولویت نخست برای ما فراهم کردن بستری برای تامین تقاضای زوار در این ایام است.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: دراین زمینه هنوز ابهاماتی وجود دارد چونکه اعلام شده امسال مرزهای زمینی باز خواهد شد و ممکنست نیازی به ویزا هم نباشد. بدین سبب این مسئله تابع این است که در این صورت چه تعداد از زوار با هواپیما به عراق سفر خواهند کرد.
1401/04/06
12:11:29
5.0 / 5
188
تگهای خبر: حمل و نقل , سایت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی