مسیرساز

تخلفات کرونایی اتوبوس ها را چطور گزارش کنیم؟

تخلفات کرونایی اتوبوس ها را چطور گزارش کنیم؟

درپی بروز برخی تخلفات کرونایی رانندگان اتوبوس، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد مقابله با کرونا برای سفرهای جاده ای از راه ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس هیچ تغییری نکرده و مردم برای برخورد با متخلفان می توانند از طرق گزارش آنرا از طرق مختلف به اطلاع ما برسانند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بعد از گذشت ۲۰ ماه از شیوع کرونا در کشور همچنان بعضی از راننده های اتوبوس پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند و مردم نگران وضعیت سلامت خود در این سفرها هستند. یکی از مسافران اتوبوس تهران–زواره در اینباره به ایسنا اظهار داشت: راننده های اتوبوس در این راه نه تنها از ماسک استفاده نمی کنند بلکه پروتکلهای بهداشتی دیگر را هم نادیده می گیرند.

وی افزود: در این راه اگر مسافر زیاد باشد، اتوبوس پر می شود و خبری از فاصله گذاری نیست و اگر اتوبوس خالی هم باشد، راننده در راه آنقدر مسافر سوار می کند تا اتوبوسش پر شود. همینطور خبری از رعایت کردن پروتکلهای بهداشتی و عرضه بسته های بهداشتی به مسافران نیست.

داریوش باقرجوان - مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در اینباره به ایسنا اظهار داشت: هیچ کدام از پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفرهای جاده ای با ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس تغییر نکرده است و همه رانندگان و شرکتهای حمل و نقل عمومی موظف به رعایت این دستورالعمل ها هستند.

وی ضمن اشاره به این که اگر پروتکلهای بهداشتی از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر کند، آنرا اعلام خواهیم کرد، اضافه کرد: بارها این مسئله را به مردم اعلام کردیم که از راه تلفن گویای ۱۴۱، وب سایت مرکز مدیریت راه های کشور به نشانی https: //۱۴۱.ir/contactus و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ می توانند شکایات خویش را در زمینه پروتکلهای بهداشتی از رانندگان یا شرکتهای حمل و نقل ثبت کنند و به سرعت با متخلفان برخورد خواهد شد. همینطور در همه اتوبوس ها پلاکاردهایی نصب شده که مسافران می توانند از این طریق هم شکایت خویش را پیگیری کنند.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه در همه پایانه های مسافری نمایندگان سازمان راهداری برای نظارت بر روند اجرای صحیح پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی مستقر شده اند، تصریح کرد: اگر رانندگان یا شرکتهای حمل و نقل پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد مقابله با کرونا را رعایت نکنند، باید منتظر برخورد جدی از جانب سازمان راهداری و دیگر دستگاههای نظارتی باشند چون که برای حفظ سلامت مردم با هیچ کس تعارف نداریم.

منبع:

1400/07/25
23:27:30
5.0 / 5
290
تگهای خبر: حمل و نقل , دستگاه , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی