مسیرساز

قیمت اوراق مسکن افزوده شد

قیمت اوراق مسکن افزوده شد

مسیرساز: آخرین قیمت اوراق مسکن از آن حکایت می کند که متاهل های تهرانی برای دریافت وام ۴۸۰ میلیون تومانی باید بیشتر از ۷۱ میلیون تومان پرداخت کنند، درحالی که این مبلغ در حدود دو هفته قبل حدود ۵۸ میلیون تومان بود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان میدهد که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در فروردین، اردیبهشت و خرداد سال قبل به ترتیب ۷۶ هزار و ۴۰۰، ۷۵ هزار و ۷۰۰ و ۷۵ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارند.
هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر و مردادماه و شهریور سال قبل هم با قیمت های ۷۵ هزار و ۴۰۰، ۷۶ هزار و ۲۰۰ و ۷۶ هزار و ۳۰۰ تومان داد و ستد می شود.
این اوراق درهر کدام از ماه های مهر و آبان و آذر ۷۶ هزار و ۱۰۰، ۷۳ هزار و ۱۰۰ و ۷۴ هزار و ۹۰۰تومان قیمت دارند.
اوراق تسهیلات مسکن در دی سال قبل با قیمت ۷۴ هزار و ۴۰۰، در بهمن ماه با قیمت ۷۲ هزار و ۸۰۰ تومان و در اسفندماه هم با قیمت ۷۲ هزار و۹۰۰ تومان معامله می شود.
قیمت اوراق مسکن از فروردین تا شهریور سال جاری
همین طور این اوراق در فروردین سال ۱۴۰۰ با قیمت ۷۵ هزار و ۲۰۰ تومان، در اردیبهشت ماه سال جاری با قیمت ۷۳ هزار تومان، در خردادماه سال جاری هم با قیمت ۷۶ هزار و ۱۰۰ تومان معامله می شود.
قیمت این اوراق در تیر و مرداد و شهریور سال جاری هم به ترتیب ۷۳ هزار و ۱۰۰، ۷۳ هزار و ۴۰۰ و ۷۴ هزار و ۳۰۰تومان است و این گزارش برمبنای قیمت شهریور ماه نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متاهل های تهرانی
بر این اساس و باتوجه به افزایش سقف وام ساخت و خرید مسکن، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود.
بنابراین برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۷۴ هزار و ۳۰۰ تومانی، ۲۹ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان می شود.
همین طور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۱ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۴۱ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی هم برهمین اساس می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون توان وام جعاله دریافت کنند؛ بدین سبب زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۵۹ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۱۱ میلیون و ۸۸۸ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۷۱ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است که با توجه به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها هم باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۲۳ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان و متاهل ها هم باید ۴۷ میلیون و ۵۵۲ هزار تومان پرداخت کنند.
این وام برای مجردهای سایر مناطق شهری به ۱۲۰ و برای زوجین این مناطق هم به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است. بدین سبب مجردها باید با پرداخت هشت میلیون و ۹۱۶ هزار تومان و متاهل ها هم با پرداخت ۱۷ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان نسبت به دریافت این وام اقدام نمایند.
منبع:

1400/07/13
23:56:52
5.0 / 5
253
تگهای خبر: ساخت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی