مسیرساز
رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراك:

نظام مسائل کلانشهر اراک محله محور رصد و بررسی می شود

نظام مسائل کلانشهر اراک محله محور رصد و بررسی می شود

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر از رصد محله محور نظام مسائل کلانشهر اراک و رسیدگی به آن در قالب طرح محله من آگاهی داد.پیمان عین القضاتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقسیم بندی مناطق شهری برمبنای بخشنامه وزارت کشور، اظهار نمود: بر طبق این بخشنامه مناطق شهری به بلوک های با جمعیت بالای ۱۰ هزار نفری تقسیم می شوند که بر طبق این بخشنامه کلانشهر اراک به ۵۵ محله محور تقسیم شده است.
وی اظهار داشت: هر چند در سال قبل بحث محله محوری و تخصیص اعتبار برمبنای محله ها در مدیریت شهری کلانشهر اراک مد نظر قرار گرفت ولی این امر تا حالا محقق نشده است بنا بر این کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای ششم اراک باتوجه به شعار شورای ششم اراک در خصوص تحقق عدالت شهری، رصد نظام و مسائل کلانشهر اراک بصورت محله محور را در دستور کار خود قرار داد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص احصا مشکلات و کاهش لطمه های اجتماعی، اشاره کرد: اولویت شورای ششم توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی کلانشهر اراک است به همین جهت کمیسیون فرهنگی اجتماعی با رویکرد تحقق عدالت شهری اجرای طرح «محله من» را در شهرداری اراک را دنبال می کند.
وی افزود: در طرح محله من محوریت محله ها و مساجد هستند که هیأت امنای هر محله مشکلات و نظام مسائل هر محله را در قالب نرم افزار تخصصی گزارش می دهند که این مشکلات و مسائل توسط مدیریت شهری رصد و در نخستین فرصت به آن رسیدگی و رفع می شود.
عین القضاتی عنوان کرد: فرق نرم افزار تخصصی محله من با سامانه ۱۳۷ شکایات مردمی شهردار اراک در این است که در این نرم افزار شش حوزه مباحث فرهنگی و اجتماعی، حوزه فضای سبز، پسماند، خدمات شهری، مشکلات عمرانی و غیره محلات گزارش آن گرفته و برای رفع آن اقدام می شود ولی در سامانه ۱۳۷ فقط مشکلات مردم در زمینه عمرانی و خدمات شهری مورد بررسی قرار می گیرد.
این عضو شورای شهر در آخر بیان کرد: نرم افزار تخصصی طرح محله من همزمان با هفته اراک بصورت آزمایشی در یک محله اراک اجرا و سپس به مرور زمان در محله های دیگر اراک تعمیم داده می شود.

1400/07/12
21:56:43
5.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی