مسیرساز
رئیس شورای شهر اهواز خبر داد؛

بیش از 70 درصد از درآمدهای شهر اهواز صرف حقوق و دستمزد می شود

بیش از 70 درصد از درآمدهای شهر اهواز صرف حقوق و دستمزد می شود

به گزارش مسیرساز رییس شورای شهر اهواز، پروسه و معیارهای انتخاب شهردار را تشریح نمود و اظهار داشت: حالا بیش از 70 درصد از درآمدهای شهر اهواز صرف حقوق و دستمزد می شود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، سیاوش محمودی در ششمین جلسه شورای شهر اهواز اظهار نمود: این فرصتی که امروز به وجود آمده و دولت جهادی پای کار است، فرصتی است که شورای شهر و شهر اهواز نباید آنرا از دست بدهد و در این راستا همه نخبگان و آحاد مردم موظف می باشند با حفظ وحدت از این فرصت برای پیشرفت عالی شهر اهواز استفاده کنند.
ملاک های انتخاب شهردار اهواز
وی با اشاره به بخشنامه شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار اظهار نمود: طبق بخشنامه جدید که در سال ۹۷ اعلام شد، شرایط تعیین شهردار با ضوابط و نکات جدیدی هم راه است که یکی از نکات بارز این بخشنامه افرادی که تصدی پست شهرداری را به عهده می گیرند باید مدارک مرتبط داشته باشند؛ برای اینکه پیش آمده که افرادی با مدارک غیر مرتبط شهردار شدند اما در این بخشنامه وضعیت خاصی را بعنوان رشته های خاصی مدنظر قرار داده اند.
رئیس شورای شهر اهواز اضافه کرد: نکته دوم سوابق افراد است که باید سوابق اجرائی مرتبط در این عرصه داشته باشند همچون آنچه به شهر اهواز مربوط است برای شهرهای بالای یک میلیون نفر، داشتن ۹ سال سابقه مدیریت ارشد است.
محمودی با تکید بر اهمیت این خاصیت در انتخاب شهردار اظهار داشت: همین شاخصه موجب می شود تا تعداد افراد حائزشرایط نسبت به دوره های قبل کمتر باشد.
وی بیان کرد: در این راستا ما برای انتخاب شهردار دو مسیر را مد نظر قرار دادیم؛ یکی این که ملاک ها و معیارهای ما برای انتخاب شهردار چیست و این نکات را در چندین جلسه با سایر اعضای شورا لطمه شناسی کردیم.
رئیس شورای شهر اهواز اضافه کرد: مقرر شده تا در این ملاک ها نیازهای امروز شهر اهواز مد نظر قرار گیرد؛ بدین سبب در یک فراخوان عمومی در سطح شهر و حتی استانهای دیگر از همه مردم درخواست شده تا نخبگان را به ما معرفی کنند از این طریق بتوانیم انتخاب خوب و جامع و کامل برای انتخاب داشته باشیم.
محمودی با اشاره به معیارهای تعیین شده از طرف اعضای شورای شهر اهواز برای انتخاب شهردار این شهرستان اشاره کرد: معیار اول این بود که فردی را انتخاب نکنیم که در سابقه مدیریت ارشد گرفتار اما و اگر باشد.
وی اظهار داشت: نکته دوم متخصص و انقلابی بودن و داشتن تجارب شغلی در رابطه با شهرداری است چونکه امروز شهرداری ها مجموعه تخصصی هستند که هر فردی امکان موفقیتش در آن کم است؛ همین طور معیار سوم داشتن برنامه عملیاتی متناسب با مشکلات اهواز است برای اینکه نیازهای مردم اولویت اول قرار دارد.
رئیس شورای شهر اهواز با اعلان اینکه معیار بعدی داشتن روحیه کار جهادی است، تصریح کرد: در این راستا مقام معظم رهبری فرمودند که برای گذر از مشکلات، کار جهادی و انقلابی لازم است و اگر این دو مورد صورت گیرد، ما از مشکلات عبور می نماییم.
وی با اشاره به این که معیار بعدی عزم جدی و برای فساد ستیزی و ایجاد شفافیت است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت بر فساد ستیزی و عدالت تاکید کردند و فرمودند که فساد ستیزی و عدالت در مقابل یکدیگر قرار می گیرند و ما نیز در انتخاب شهردار اهواز این نکته را مد نظر قرار دادیم.
رئیس شورای شهر اهواز اظهار نمود: یکی دیگر از معیارهای ما برای انتخاب شهردار اهواز این بود که فرد منتخب اهل مشورت با نخبگان و متخصصان باشد و از تجربه آنها استفاده کند؛ همین طور نکته بعدی این است که به جوانان متخصص با روحیه انقلابی معتقد و رویکرد کادرسازی داشته باشد برای اینکه در شهر اهواز ظرفیت های خوبی را داریم که به کادرسازی نیاز دارد و ما می توانیم با کادرسازی، مجموعه شهرداری را به تحول برسانیم.
محمودی با اشاره به اهمیت مسائل اقتصادی اظهار نمود: یکی از معیارهای اصلی ما در شهر اهواز این است که بتوانیم جذب سرمایه و درآمد داشته باشیم برای اینکه هم اکنون بیش از ۷۰ درصد از درآمدهای شهر اهواز صرف حقوق و دستمزد می شود؛ همین طور نسبت میزان حقوق ها با درآمدها در زمینه جاری و عمرانی اصلاً قابل مقایسه نیست و شهردار منتخب باید در زمینه درآمد سازی ایده و برنامه داشته باشد.
این عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: مسیر دوم پروسه انتخاب شهردار اهواز این بود که از همان ابتدا که این مساله عنوان شد و فراخوان عمومی دادیم؛ افراد مختلفی را که معرفی می شدند در جلسات ارزیابی و بررسی می کردیم.
وی اضافه کرد: در بررسی ها و ارزیابی ها ۴۰ گزینه عنوان شد که اسامی آنها موجود است که از میان ۴۰ گزینه باتوجه به شرایط احراز پست شهردار، با ۱۵ نفر وارد مذاکره شدیم؛ همین طور از میان این ۱۵ نفر در نهایت ۵ گزینه نهایی و مقرر شده که برنامه های خودرا برای شهرداری اهواز عرضه کنند که برمبنای آن افراد مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفتند.
محمودی با اعلان اینکه بومی بودن شرط ما نبود، اظهار نمود: شرط ما برای انتخاب شهردار، معیارها و ملاک هایی بود که مدنظر قرار دادیم هرچند که می دانیم در مجموعه استان و شهر اهواز ظرفیت های بسیاری وجود دارند.
رئیس شورای شهر اهواز اظهار داشت: در نهایت از میان این پنج نفر نیز بر یک گزینه به نام رضا امینی جمع بندی کردیم که باتوجه به سوابق اجرائی مرتبط و برنامه هایی که ارائه دادند، امید می رود که بتواند اولویت ها و نیازهای اساسی مردم را دستور کار قرار دهد تا رضایت مردم و رضایت الهی حاصل شود.


منبع:

1400/06/09
10:07:08
5.0 / 5
263
تگهای خبر: شهردار , شهرداری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی