مسیرساز
در گفت و گو با مسیرساز مطرح شد

ایجاد مشاغل ارزان در دستور كار دولت رئیسی

ایجاد مشاغل ارزان در دستور كار دولت رئیسی

به گزارش مسیرساز عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اعلان اینکه اینترنت و فضای مجازی معضل نیست و بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال در کشور است، اشاره کرد: صاحبان خیلی از کسب وکارها بوسیله بازاریابی و فروش در فضای مجازی به درآمدزایی رسیده و ماندگاری خودرا در دوران کرونا حفظ کردند.علی اصلانی در گفتگو با ایسنا بر لزوم ایجاد اشتغال ارزان در کشور اصرار کرد و اظهار داشت: اگر میخواهیم برنامه اشتغال میلیونی را در کشور پیاده سازی نماییم باید به سمت و سوی شغل های ارزان برویم.

وی افزود: هم اکنون ایجاد شغل در کشور هزینه بر است و باتوجه به کسری منابع و محدودیت بودجه، باید ایجاد و راه اندازی مشاغل ارزان و کم هزینه در دستور کار دولت سیزدهم قرار بگیرد.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز درباره کسب وکار ها و مشاغل ارزان در کشور، اظهار داشت: هم اکنون در شبکه های مجازی اشتغال کمی نداریم ولی آیا مسئولان به این نتیجه رسیده اند که باید اینترنت پرسرعت ارائه دهند و موانع را از پیش روی کسب وکارها بردارند؟

اصلانی اشاره کرد: یک خانم خانه دار برای آنکه بتواند تولیدات خودرا بوسیله اینترنت به فروش برساند نیازمند فراهم شدن بسترهای لازم است و اینترنت پرسرعت یکی از این بسترها است.

وی با اعلان اینکه شبکه های مجازی برای کشور معضل نیست، افزود: با فراهم کردن بسترهای لازم و نظارت مناسب می توانیم اشتغالزایی بالایی برای خیلی از افراد از زنان خانه دار و سرپرست خانوار گرفته تا دانشجویان و فارغ التحصیلان و حتی واحدهای صنفی به وجود آوریم که در دوران کرونا به لحاظ درآمدی و معیشتی گرفتار مشکل شدند.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار اضافه کرد: تعدادی از اینترنت و شبکه های مجازی ترس دارند و نگرانند که مبادا خانواده ها را به هم بریزد ولی در حقیقت اینترنت معضل نیست و ارائه خدمات است و ما باید به سمت و سوی آموزش برویم و طریقه استفاده درست را آموزش بدهیم.

این مقام مسئول کارگری با طرح این پرسش که چرا کشورهای دیگر چنین مشکلاتی را در بحث اینترنت ندارند؟ اظهار نمود در ترکیه ۷۵ درصد مردم از شبکه های مجازی استفاده می نمایند و دولت از این طریق خدمات خودرا ارائه و در خیلی از هزینه ها صرفه جویی کرده است

اصلانی اشاره کرد: هرچه به سمت سوی ارائه خدمات الکترونیکی برویم و به استقرار هرچه بیشتر دولت الکترونیک کمک نماییم، فساد کمتر می شود. چین بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد ولی شاید ۱۳۰۰ مامور نداشته باشد و آمار فساد آن صفر است چون دولت را الکترونیکی کرده است.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد می باشد شغل هایی که در بستر اینترنت و فضای مجازی خصوصاً در دوران کرونا به وجود آمده از دوام و ماندگاری بالایی در بازار کار برخوردار بوده اند.

وی اضافه کرد: هزینه مشاغل اینترنتی ارزان در می آید به شرطی که بسترهای لازم را جهت استفاده از آن فراهم نماییم و ظرفیت های اشتغال در این بخش را افزایش دهیم. صاحبان خیلی از کسب و کارهای خانگی، بازاریابی و فروش خودرا بوسیله اینترنت انجام می دهند و تولیداتشان را از ترشیجات تا البسه به شکل اینترنتی به فروش می رسانند.

به گفته وی مشاغل اینترنتی، سبب کوتاه شدن دست واسطه ها، کاهش قیمت تمام شده و کاهش مراجعات حضوری می شود و فروشگاه های آنلاین در تامین مایحتاج و نیازهای ضروری مردم به ویژه در دوران کرونا اثرگذار بوده اند.

اصلانی اشاره کرد: زمانی در این کشور تاکسی اینترنتی نداشتیم و ناچار بودیم یا از آژانس ها استفاده نمائیم یا این که از سر خیابان دربستی بگیریم ولی حالا با یک تماس تلفنی ساده ماشین در خانه ها می آید.


منبع:

1400/04/08
12:28:44
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی