مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

مهلت ثبت نام مسكن ملی تا ساعت 12 فرداشب

مهلت ثبت نام مسكن ملی تا ساعت 12 فرداشب

به گزارش مسیرساز معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا کنون بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر در مرحله پنجم فراخون اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند اظهار داشت: مهلت ثبت نام ساعت ۲۴ فردا چهارشنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ تمام می شود.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: مرحله پنجم ثبت نام طرح اقدام ملی که به مدت یک هفته تعیین شده بود از روز ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ شروع شده و مهلت نام نویسی ساعت ۲۴ روز ۲۶ خردادماه تمام می شود.
وی ادامه داد: تا کنون بیشتر از ۲۰۰ هزار متقاضی مبادرت به ثبت نام کرده اند. در این مرحله با تأمین زمین، ظرفیتهای جدیدی در خیلی از شهرها افزوده شد. همینطور در بعضی شهرها که مراحل قبلی تقاضای پایینی داشتند در مرحله پنجم باردیگر به فراخوان گذاشته شدند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به صورت کلی در ۲۴۵ شهر ظرفیت ایجاد کردیم که حدود ۱۲۰ هزار واحد فقط در این مرحله افزوده شده است.

تا آخر تیرماه ۳۵ هزار واحد افتتاح می شود
محمودزاده درباره افتتاح جدید واحدهای اقدام ملی مسکن اظهار داشت: تا آخر تیرماه حدود ۳۵ هزار واحد به بهره برداری می رسد. الان منتظر اعلام زمان دقیق افتتاح هستیم. با عنایت به ترافیک کاری و این مسئله که فقط پنجشنبه ها به بحث افتتاحات اختصاص دارد درمورد زمان بهره برداری گرفتار محدودیتهایی شدیم. البته تعداد واحدهایی که تکمیل می شود به صورت دائم در حال افزایش می باشد و تا آخر تیرماه از ۳۵ هزار واحد فراتر خواهد رفت.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مرحله پنجم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در ۲۴۵ شهر از استانهای کشور (بجز شهرهای استانهای کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی) از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ شروع شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
متقاضیان برای نام نویسی به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir رجوع کنند. متاهل یا زن خودسرپرست به شرط داشتن ۳۵ سال سن، عدم استفاده از زمین یا مسکن دولتی از آغاز انقلاب تا کنون، عدم مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد و سابقه سکونت پنج ساله در شهر یا شهرهای نزدیک محل تقاضا همچون شروط ثبت نام است.
متقاضیان ساکن در کلان شهر تهران در این مرحله می توانند علاوه بر شهرهای جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی، در شهرهای نصیرشهر، صفادشت و رباط کریم و قرچک هم ثبت نام کنند. متقاضیان ساکن در شهرهای بهارستان، قدس و ملارد می توانند در نصیرشهر و رباط کریم و متقاضیان ساکن در شهرری هم می توانند در شهر قرچک ثبت نام کنند. محل تأمین زمین متقاضیان ساکن در شهر مینوشهر در استان خوزستان، شهر خرمشهر است.
یادآور می شود پروژه مسکن ملی از راه آورده متقاضیان و ۱۵۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان بوده است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین محاسبات که اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام نموده به ۳.۷ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.
منبع:

1400/03/26
10:05:21
5.0 / 5
501
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی