مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی:

تمدید قراردادهای اجاره هنوز تصویب نشده است

تمدید قراردادهای اجاره هنوز تصویب نشده است

به گزارش مسیرساز معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشنهاد تمدید و تعیین سقف قراردادهای اجاره در سال ۱۴۰۰ ارائه شده اما تا کنون تصمیمی در زمینه اتخاذ نشده است.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: سال قبل با عنایت به شیوع بیماری کووید ۱۹ ستاد ملی کرونا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، بخشنامه تمدید قراردادهای اجاره و همینطور تعیین سقف برای اجاره بها را تصویب کرد. سال جاری هم وزارت خانه همان پیشنهاد سال قبل را ارائه کرده اما هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و احیانا در جلسه شنبه دو هفته بعد ستاد ملی کرونا در این حوزه اعلام نظر خواهد شد.
وی ادامه داد: تمدید و افزایش تسهیلات کمک ودیعه مسکن هم از جانب وزارت راه و شهرسازی ارائه شده که احیانا در همان جلسه به تصویب می رسد و جزئیات آن اعلام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما جایی نگفتیم که قراردادهای اجاره به منوال سال قبل خواهد بود. ما عضوی از ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم که درمورد مسائل بخش مسکن تمرکز بیشتری داریم. ازاین رو موضوعات در ارتباط با این حوزه را پیشنهاد می دهیم. امیدواریم تا حدود ۱۰ روز آینده سه مبحث مبلغ وام ودیعه مسکن، تمدید و تعیین سقف قراردادهای اجاره به جمع بندی برسد و بتوانیم این موارد را تا آخر خردادماه عملیاتی نماییم.
به قول محمودزاده، برای اجبار به تمدید قراردادهای اجاره داشتن اجاره نامه سه برگی کفایت می کند و کد رهگیری الزامی نیست اما برای دریافت تسهیلات لازم است و اگر مستاجری فاقد کد رهگیری باشد به او پرداخت نخواهد شد. البته توافقی در این حوزه با اصناف صورت گرفته که با مبلغی ناچیز برای مستاجران کد رهگیری صادر کنند.
ازاین رو گزارش، تیرماه سال ۱۳۹۹ با عنایت به شیوع بیماری کووید ۱۹ ستاد ملی کرونا اعلام نمود که قراردادهای اجاره باید تا اعلام آخر رسمی کرونا تمدید شود. بر این اساس اضافه اجاره بها در تهران بیشتر از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیشتر از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیشتر از ۱۵ درصد ممنوع می باشد. این میزان اجاره بها تا زمانی که وزرات بهداشت و درمان شرایط این ویروس را از حالت اضطرار خارج کند ادامه خواهد داشت. برای سالجاری هنوز تصمیمی از جانب ستاد کرونا اعلام نشده است.
منبع:

1400/03/14
13:29:45
5.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی