مسیرساز
در گفت وگو با مسیرساز مطرح شد

چرا برای ثبت یك شركت تولیدی باید ۸ ماه دوندگی كرد؟

چرا برای ثبت یك شركت تولیدی باید ۸ ماه دوندگی كرد؟

یک مقام کارگری با انتقاد از طولانی شدن صدور مجوزها و روند ثبت شرکتهای تولیدی در کشور اظهار داشت: با اعمال معافیتهای بیمه ای و مالیاتی تولیدکنندگانی که در اول راه هستند حمایت نماییم و به جای سنگ اندازی، موانع موجود را از پیش پای آنها برداریم.علی اصلانی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر رفع موانع تولید در سال جدید اظهارکرد: شعار سال جاری نسبت به شعار سال پیش از این جهت حایز اهمیت است که به مبحث رفع موانع و حمایت و پشتیبانی از بخش تولید می پردازد و مقام معظم رهبری بر همین مبنا بر لزوم رفع موانع و مشکلات از پیش روی تولیدکنندگان و بخشهای تولیدی تاکید فرموده اند.

وی اضافه کرد: هم اکنون بزرگترین مشکل شرکتهای مواد غذایی، مواد اولیه بخصوص روغن است و وقتی مواد اولیه نباشد کارخانه نمی تواند محصولش را تولید نماید و پول ندارد که حقوق نیروی کارش را بدهد و ناچار می شود کارگران را تعدیل کند.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز درعین حال بزرگترین مشکل بخشهای تولیدی را عدم صدور مجوز برای ثبت شرکت دانست و اظهار داشت: در ترکیه ثبت یک شرکت ۲۴ ساعته است و سرمایه گذاری که می خواهد یک کارخانه صنعتی یا تولیدی راه اندازی کند، نگران مالیات و آب و برق و گاز نیست. شرکت را به سادگی ثبت می کند و ۲۴ ساعت بعد مجوز می گیرد و تولید را شروع می کند ولی در کشور ما کارآفرینان باید ۸ ماه در ادارات مختلف برای گرفتن یک مجوز دوندگی کنند تا یک شرکت تولیدی را به ثبت برسانند.

اصلانی با طرح این پرسش که در پشتیبانی از بخشهای تولیدی کشور چقدر مانع زدایی کرده ایم؟ اظهار داشت: کارفرمایان تأمین اجتماعی و دارایی را دو مانع تولید می دانند. همین حالا یک نانوایی چقدر درآمد دارد که باید ۴ میلیون تومان حقوق به کارگرش بدهد و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بابت حق بیمه و دوبار در سال مالیات تکلیفی و درآمد بپردازد؟ بنابراین از مسؤلان انتظار داریم سال جاری قدری بیشتر به فکر کارگاهها و واحدهای ۵ نفر و ۱۰ نفر باشند و تولیدکنندگانی که در اول راه هستند با اعمال معافیتهای مالیاتی و بیمه ای حمایت کنند.
1400/01/16
11:22:04
5.0 / 5
689
تگهای خبر: تولید , راه اندازی , شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی