مسیرساز

دوربین ها كدام یك از مسافران نوروزی را جریمه می كنند؟

دوربین ها كدام یك از مسافران نوروزی را جریمه می كنند؟

به گزارش مسیرساز بر مبنای تغییر رنگ بندی شهرهای مختلف کشور از نظر شیوع کرونا، خروج و ورود خودرو ها با پلاک بومی و غیربومی، از و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع می باشد و همه دوربین های ثبت پلاک مرکز مدیریت راه ها در این مناطق فعال شده اند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، آخرین وضعیت شهرهای کشور نشان داده است که ۶۷ شهر همچون تهران، در شرایط قرمز و نارنجی قرار دارند. علیرضا رئیسی- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، پیش از این در اینباره اظهار داشته بود: شهرهای قرمز از تعداد ۹ شهر در ۲۵ اسفند به ۲۳ شهر و شهرهای نارنجی از ۳۱ شهر به ۴۴ شهر افزایش یافته، همینطور حالا ۲۸۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
بر این اساس و با توجه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت سفرهای نوروزی تغییر کرده است و مردم نمی توانند به شهرهای قرمز و نارنجی وارد شده و یا از آنها بیرون بروند.
بر اساس پیگیری های خبرنگار ایسنا از مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور، از روز گذشته بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا همه دوربین های ثبت پلاک در ورودی و خروجی شهرهای قرمز و نارنجی فعال شده اند.
طبق رنگ بندی جدید اعلام شده، برای مناطق مختلف کشور اگر خودرویی با پلاک بومی از یک شهر یا استان قرمز و نارنجی بیرون برود، شماره پلاکش ثبت شده و برای اعمال جریمه برای پلیس ارسال خواهد شد. همینطور اگر خودرویی با پلاک غیر بومی قصد ورود به شهرها و مناطق قرمز و نارنجی را داشته باشد هم مشمول همین فرآیند می شود. بعنوان مثال، از روز گذشته، ساکنان استان تهران، با توجه تغییر وضعیت شیوع کرونا در پایتخت و نارنجی شدن استان، نمی توانند از هیچ کدام از محورهای مواصلاتی تهران بیرون بروند. اگر خودرویی با پلاک تهران قصد سفر از پایتخت را داشته باشد، مشمول جریمه پانصد هزار تومانی مختص مناطق نارنجی خواهد شد.
البته بعد از اعلام رنگ بندی جدید شهرها در صورتیکه با خودرو شخصی به یکی از مناطق نارنجی یا قرمز سفر کرده باشید، می توانید تا ۷۲ ساعت بدون اعمال جریمه به شهر خود بازگردید.
به علاوه ورود خودرو ها با پلاک بومی به مناطق نارنجی و قرمز مشمول جریمه نخواهد شد، یعنی اگر خودرویی با پلاک تهران قصد ورود به پایتخت را داشته باشد، جریمه نخواهد نمی گردد، همینطور عبور از محورهای مواصلاتی بین استانی مانند آزادراه ها و کمربندی ها مصداق ورود به مناطق قرمز و نارنجی نخواهد بود و جریمه نخواهد شد.
منبع:

1400/01/11
12:03:44
5.0 / 5
691
تگهای خبر: حمل و نقل , دوربین , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی