مسیرساز
مقام مسئول در وزارت راه:

وام نوسازی بافت پیرامون حرم حضرت معصومه ۱۴۰ میلیون تومان شد

وام نوسازی بافت پیرامون حرم حضرت معصومه ۱۴۰ میلیون تومان شد

به گزارش مسیرساز مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: ساکنان بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و بافت فرسوده قم می توانند برای نوسازی واحدهای خود تسهیلات بانکی ویژه دریافت نمایند.به گزارش مسیرساز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسن صبوری عنوان کرد: این اداره کل به دنبال سیاست های پیشران و محرک توسعه خود در بافت فرسوده، شرایط پرداخت تسهیلات را فراهم نموده است.
وی اضافه کرد: هدف از پرداخت این تسهیلات، نوسازی بافت، مقاوم سازی و بهینه سازی واحدهای مسکونی است تا ساکنین آن با آرامش و طیب خاطر در آن سکونت داشته باشند.
۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات ویژه محدوده اطراف حرم مطهر
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: ساکنان پیرامون حرف مطهر حضرت معصومه (س) می توانند از تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی ساخت واحد مسکونی خود بهره مند گردند.
وی در مورد جزئیات آن عنوان کرد: این دسته از ساکنان شهر قم می بایست با رفتن به ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی استان قم واقع در بلوار ۷۵ متری عمار یاسر، بلوار تعاون، مجتمع ادارات نسبت به موقعیت قرارگیری واحد خود در محدوده طرح توسعه پیرامون حرم مطهر کسب اطلاع و در صورت قرار داشتن در این محدوده درخواست خویش را اعلام کنند.
صبوری افزود: در صورت احراز شرایط اولیه، درخواست متقاضی به صندوق توسعه حرم های مطهر ارسال و بعد از موافقت آن صندوق، متقاضی به یکی از شعب بانک توسعه تعاون شهر قم معرفی می شود.
وی ضمن اشاره به این که مبلغ این تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومان است توضیح داد: این تسهیلات در مجموع با سود ۱۲.۶ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله و تنفس ۳ ساله و با پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۵ درصد واحد مذکور پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه شرط اساسی دریافت این تسهیلات تخریب کامل و ساخت مجدد واحد است خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان پرداخت خواهد شد.
۸۰ میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در مورد پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده سایر نقاط شهر اظهار داشت: از جانب شرکت بازآفرینی شهری ایران ۵۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده شهر قم پرداخت می شود.
صبوری اضافه کرد: این تسهیلات با سود مشارکت ۹ درصد و تنفس یک تا دو سال خواهد بود.
وی ضمن اشاره به توافق صورت گرفته با بانک عامل بخش مسکن توضیح داد: ۳۰ میلیون تومان تسهیلات دیگر هم با سود ۱۸ درصد از جانب بانک مسکن به این دسته از متقاضیان پرداخت می شود.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم متقاضیان دریافت این تسهیلات می بایست به نشانی اینترنتی http/www.facility.udrc.ir رجوع و درخواست خویش را ثبت کنند.
صبوری با بیان اینکه در پرداخت این نوع تسهیلات محدودیت منابع وجود دارد، عنوان کرد: در مرحله اول ۴۰۰ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده می توانند از این تسهیلات بهره مند گردند.
۴۰ میلیون تومان وام ودیعه اسکان
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در مورد وضعیت سکونت متقاضیان در زمان تخریب و نوسازی واحدها توضیح داد: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در چارچوب وام ودیعه اسکان از جانب صندوق کارآفرینی پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: متقاضیانی که قرارداد نوسازی واحد خویش را در بافت فرسوده منعقد کرده باشند و پروژه خویش را تا حداقل ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی پیش برده باشند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
صبوری اظهار داشت: این تسهیلات با سود چهار درصد و دوره بازپرداخت سه ساله به متقاضی پرداخت می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در انتها تصریح کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات نگرانی به خود راه ندهند و کاهش بوروکراسی اداری، تسهیل فرآیندها و تسریع در امور در دستور کار خواهد بود.


منبع:

1399/12/20
18:01:16
0.0 / 5
913
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی