مسیرساز

توافق ایران و بلاروس در تقویت همكاریهای زمین شناسی

توافق ایران و بلاروس در تقویت همكاریهای زمین شناسی

مسیرساز: در جلسه ویدئو کنفرانس میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با مرکز تحقیقات و تولید زمین شناسی بلاروس، طرفین در زمینه پیش نویس یادداشت تفاهم پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور توافق کردند.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شهیدی در جلسه کارگروه همکاریهای زمین شناسی میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران، پژوهشکده علوم زمین و مرکز تحقیقات و تولید زمین شناسی بلاروس که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اضافه کرد: سازمان های زمین شناسی ایران و بلاروس پتانسیل بالایی در امر آموزش و اجرای پروژه های زمین شناسی و اکتشاف دارند و برگزاری این جلسه برای مذاکره و اجرائی کردن اهداف مفیدست.
وی ضمن اشاره به سفر خود در سال ۲۰۱۹ به بلاروس و امضای موافقتنامه همکاری زمین شناسی بین دو کشور، این جلسه را آغازی جدی برای ادامه کار و اجرای پروژه ها عنوان نمود و نسبت به امضای قراردادی میان ایران و بلاروس در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور ابراز امیدواری کرد.
مدتی پیش میان شرکت دولتی "مرکز تحقیقات و تولید زمین شناسی بلاروس" و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران و همین طور پژوهشکده علوم زمین توافق نامه ای بمنظور توسعه همکاریهای زمین شناسی و اجرای پروژه های مشترک فنی و آموزشی و انتقال دانش در شاخه های مورد علاقه دو طرف به امضای دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان و والنتین یاسکف مدیرکل شرکت دولتی مرکز تحقیقات و تولید زمین شناسی بلاروس در مینسک به امضا رسیده بود.
هدف از برگزاری این ویدئو کنفرانس نهایی سازی متن مورد توافق دوطرف جهت درج در یادداشت تفاهم پانزدهمین اجلاس مشترک و بحث پیرامون طرح های پیشنهادی فنی آموزشی مشترک بین دو سازمان بوده است.
برمبنای اعلام روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، بر این اساس در نشست امروز دو طرف راهکارهای توسعه همکاریهای بیشتر میان دو کشور را بررسی نموده و بعد از بحث و مذاکره نسبت به ارائه متن پیشنهادی دو طرف ایران و بلاروس جهت درج در پیش نویس یادداشت تفاهم پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور توافق کردند.
منبع:

1399/12/13
14:05:10
0.0 / 5
920
تگهای خبر: تولید , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی