مسیرساز
مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید مطرح كرد

جزئیات پشتیبانی از كسب وكارها در دوران كرونا

جزئیات پشتیبانی از كسب وكارها در دوران كرونا

مسیرساز: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تشریح جزئیات پشتیبانی از کسب وکارها در دوران کرونا، از ایجاد بیش از 85 هزار فرصت شغلی در بخش روستایی طی دوسال گذشته آگاهی داد.اصغر نوراله زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: صندوق کارآفرینی امید در دولتهای یازدهم و دوازدهم و در امتداد اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیش از ۴۰ هزار طرح را با پرداخت ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات مورد حمایت خود قرار داده که این طرح ها زمینه ایجاد شغل برای ۷۰ هزار نفر را فراهم نموده است.

وی اشاره کرد: طی دو سال قبل و از زمان اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری بیش از ۸۵ هزار فرصت شغلی به وجود آمده و با حمایت مالی صندوق از بیکاری جوانان و روستاییان و مهاجرت به شهرها جلوگیری شده که این امر اشتغالزایی و درآمدزایی برای روستاییان را به همراه داشته است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه درباره اقدامات حمایتی صندوق از کسب وکارها در دوران کرونا اظهار نمود: از شروع امسال تا حالا بیش از ۱۸۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۸۱ هزار و ۲۲۸ فقره قرارداد تسهیلات پرداخت شده که از این مقدار بیش از ۱۴۸۱ میلیارد تومان حمایت مالی از کسب وکارها بوده است.

نوراله زاده اضافه کرد: در دوران کرونا پشتیبانی از کارگاهها و خط تولید اقلام بهداشتی و ضدکرونایی در دستور کار قرار گرفت و به بنگاهها و واحدهایی که در گذشته در بحث تولید اقلام بهداشتی از حمایت مالی صندوق برخوردار شده بودند، خط اعتباری ۲۳ میلیارد تومانی تخصیص دادیم که از این طریق حجم تولیداتشان را در دوران کرونا بالا برند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همین طور از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پشتیبانی از باشگاه های ورزشی آگاهی داد و اشاره کرد: به سبب صدمه ای که به باشگاههای ورزشی وارد شده و از اسفند سال قبل به بعد گرفتار تعطیلی شده بودند بیش از ۱۲۵۰ باشگاه ورزشی را تامین مالی کردیم و بازپرداخت اقساط این گروه از مشاغل هم معوق شد.

وی اشاره کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان خط اعتباری نیز برای پشتیبانی از شاغلان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر در نظر گرفته ایم که تا سقف ۶۰۰ میلیارد تومان قابل افزایش است.

به گفته نوراله زاده اختصاص خط اعتباری ۱۰۰ میلیارد تومانی با مشارکت بانک توسعه تعاون برای افزایش تولید محصولات تعاونی های بهداشتی از دیگر اقدامات موثر صندوق کارآفرینی امید در دوران کرونا بوده است.

منبع:

1399/12/05
13:57:52
0.0 / 5
1116
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی