مسیرساز
شریعتمداری عنوان كرد

نرخ ۹۲ درصدی تحویل مسكن مهر به مردم در دولت روحانی

نرخ ۹۲ درصدی تحویل مسكن مهر به مردم در دولت روحانی

به گزارش مسیرساز وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در تعاونی های مسکن مهر ۸۴۲ هزار واحد تعهد شده تحویل مصرف کنندگان این واحدها شده است اظهار داشت: در دوره ی آقای روحانی میزان تحویل مسکن مهر به ۹۲ درصد رسید.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در آئیین افتتاح ۲۸۶ پروژه تعاونی در سرتاسر کشور و اختتامیه نخستین دوره جشنواره ملی پژوهش های برتر حوزه تعاون که ظهر امروز برگزار شد اظهار داشت: در حوزه مسکن نقش اساسی تعاونی ها باید به جایگاه اولیه خود بازگردد. وجود تعداد محدودی اختلافات بین اعضا و مدیریت های تعاونی ها در سرتاسر کشور نباید ما را از این فکر و فرهنگ که یکی از عرصه های خوب تولید مسکن در کشور تعاونی ها بوده اند و طی تاریخ نقش مهمی در این حوزه داشته اند دور کند.
وی ادامه داد: در تعاونی های مسکن مهر ۸۴۲ هزار واحد تعهد شده تحویل مصرف کنندگان این واحدها شد. در دوره ی آقای دکتر روحانی تحویل مسکن مهر به ۹۲ درصد رسید یعنی در دولت تدبیر و امید بخش اعظم مسکن تعهد شده ای که نیمه کاره بود به همت استانداران محترم سراسر کشور و مدیریت های تعاونی های مسکن مهر سراسر کشور و همینطور وزارت راه و شهرسازی تکمیل و به مردم تحویل داده شد.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان نمود: ایجاد خط اعتباری ۷۵۰۰ میلیارد تومانی برای ۷۵ هزار واحد مسکونی توسط بانک توسعه تعاون همچون اقدامات خوبی بوده که انجام گرفته است تا با نرخ مطلوبی این منابع در اختیار تولید مسکن در کشور قرار می گیرد.
شریعتمداری در ادامه بیان نمود: به میمنت ومبارکی ایام دهه ی فجر، همه ی پروژه های حوزه تعاونی را در این روز با پیشتازی پروژه تأمین مسکن ۱۴۶ واحدی تعاونی مسکن شهرداری تهران به لطف الهی و به دستان استاندار تهران افتتاح می نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره همکاری جهاد دانشگاهی با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: از نقش پرارزش جهاد دانشگاهی و تلاشهای پرارزش دکتر طیبی در عهده داری این مسئولیت مهم تشکر می کنم. جهاد دانشگاهی امروز در همه ی عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش آفرینی می کند. از همراهی این نهاد با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در دوران تصدی گری خودم تقدیر و تشکر می کنم. در جایگاه مهم تری باید به استحضار مردم برسانیم که خیلی از کارهایی که ما انجام می دهیم با همکاری ها و همراهی های جهاد دانشگاهی صورت می گیرد.
در این مراسم، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران ضمن اشاره به نقش تعاونی ها در توسعه ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اظهار داشت: در این هفت سال دولت تدبیر و امید شاهد نگاه ویژه ای به تعاونی ها بودیم. در استان تهران هم با عنایت به جمعیت استان و اقدامات خوبی که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان صورت گرفته و با مشارکت تعاونی ها فعالیتهای خوبی را شاهد بودیم. ۱۸۱۰۰ تعاونی در استان که بالغ بر ۲۹۱۷ تعاونی آن در بخش مسکن هستند وجود دارد. همانطور که می دانید تعاونی ها می توانند در فقرزدایی و بحث ایجاد شرایط عادلانه نقش ویژه ای را ایفا کنند.
وی ادامه داد: با عنایت به هزینه های مسکن در تهران فعالیت ۲۹۱۷ تعاونی در بخش مسکن نشان دهنده جهت گیری همه ی سیاستگذاران و برنامه ریزان در این راستا است. امروز پنج تعاونی مسکن با آغاز به کار ۱۲۸۰ واحد مسکونی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
استاندار تهران در انتها تصریح کرد: در سازمان بهزیستی هم دو طرح خوب همیار و خودیار که حاصل نگاه جدید دولت به بخش پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار است، نشان دهنده پشتیبانی از تعاونی هاست.
منبع:

1399/11/28
20:56:13
0.0 / 5
811
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دوستان مسیرساز
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی