مسیرساز
رئیس كمیسیون عمران مجلس:

افزایش قیمت بلیط قطار منجر به هدایت مسافر از حوزه ریلی به سمت جاده ها می شود

افزایش قیمت بلیط قطار منجر به هدایت مسافر از حوزه ریلی به سمت جاده ها می شود

به گزارش مسیرساز رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که برای جذب مسافر به حوزه ریلی در گام اول باید از نظر اقتصادی برای مردم به صرفه باشد.


محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به افزایش قیمت بلیط قطار، بیان نمود: مساله قابل توجه این است که اگر ما می خواهیم بار مسافر را از جاده ها ببریم به سمت قطار طبیعی است که باید برای مردم جاذبه ایجاد نماییم. در گام اول باید از نظر اقتصادی برای مردم به صرفه بوده و مردم شبکه ریلی را ترجیح دهند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: برای تشویق مردم به استفاده از قطار باید مردم حس کنند که نسبت به سایر حوزه های حمل نقل هم ارزان تر است و هم مطمئن تر است و هم در زمان مناسب به مقصد می رسند. اینکه ما این جاذبه ها را حذف نماییم طبیعی است که مردم استقبال نمی کنند.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاکید ما بر این است که اگر مسافر سوار قطار می شود باید هزینه آن از اتوبوس کمتر باشد. این مورد را ما بارها به راه آهن اعلام کردیم و بر روی آن تاکید داریم. در همه جای دنیا هزینه مسافر در قطار به مراتب از حوزه های دیگر کمتر است.
رضایی کوچی در ادامه تصریح کرد: افزایش قیمت بلیط قطار خودش باعث دفع مسافر از این حوزه و سوق دادن آنان به جاده ها می شود. کمیسیون عمران حتما این مورد را دنبال کرده و از وزارت راه و شهرسازی و راه آهن انتظار داریم نظارت جدی بر قیمت ها داشته و آنها را کنترل کنند.1399/11/21
20:34:13
0.0 / 5
999
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی