مسیرساز
در جلسه امروز شورای شهر انجام شد؛

تصویب یك فوریت واگذاری و فروش ۱۰ ملك شهرداری

تصویب یك فوریت واگذاری و فروش ۱۰ ملك شهرداری

به گزارش مسیرساز درجلسه امروز شورای شهر درباره واگذاری و فروش ۱۰ فقره از املاک شهرداری بحث شد و با تقلیل دو فوریت به یک فوریت این لایحه رای آورد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران بعد از تقویم بودجه سال آینده به شورای شهر، یک لایحه دو فوریتی جهت واگذاری و فروش ده فقره از املاک شهرداری را عرضه داد و اظهار داشت: تحقق بودجه غیر نقد خارج اختیارات است و یکی از اشکالات ما با تأمین اجتماعی بدهی های معوقه شهرداری تهران بوده که در ارتباط با دوره شهرداری اسبق است که حقوق تأمین اجتماعی پرداخت نشده است و با توافقات و واگذاری املاک بعضی از این مشکلات رفع می شود و مشکلات حل می شود. وی ادامه داد: در مورد بدهی های بانکی هم که عمدتاً در ارتباط با بانک شهر است نمی گذاریم بدهی ها به بانک شهر از مرزی پایین تر بیاید، چون می خواهیم از تسهیلات بیشتری استفاده نماییم. شهردار تهران اظهار داشت: سال آتی هم مثل سالجاری مشکلات اوراق مشارکت را داریم و بخشی از تحقق بودجه غیر نقد و بخشی در ارتباط با تسهیلات بانک ها و بخشی در ارتباط با مشکلات تأمین اجتماعی است که می تواند حساب های ما را بلوکه کند و توافق کردیم به این شکل مبحث را حل نماییم بهاره آروین مخالف دو فوریت این لایحه بود و اظهار داشت: این مسئله به صلاح شورا نیست چونکه اگر برای واگذاری املاک ارزش ۲ هزار ۵۷۰ میلیاردی اقدام نماییم با مصوبات پیشین سازگار نیست. هاشمی بعنوان موافق اظهار داشت: این مسئله سابقه دار است، و در قانون بودجه آمده که شهرداری باید بودجه غیر نقد داشته باشد و با تهاتر با املاک و تغییر کاربری ها انجام می شود و یک نوع سقف است.
وی اظهار داشت: علت آمدن این طرح این است که وقتی املاک فروخته می شود مصوبه شورا بگیرد و باید توجه داشته باشیم که فهرست املاک موجود است. وی خطاب به آروین به نامه برنامه بودجه که استعلامی در مورد املاک از شورا شده است، اشاره نمود و اظهار داشت: این مورد یک دفعه نبوده و دو فوریتی سابقه داشته است، ولی چون شهرداری با تأمین اجتماعی و بانک شهر گرفتار مشکل شده اند و نیازمند خط اعتباری جدید هستند با فهرست مشخص املاک است ما می توانیم، فهرست این املاک را بخوانیم. فراهانی اظهار داشت: برای دریافت مجوز فروش شهرداری مدت ها طولانی فرصت داشته چرا کاری که برپایه آیین نامه ها فقط در شرایط حاد اقدام شده است. وی ادامه داد: تصویب کارشناسی این مورد که ماه ها طول کشیده است، و با تبدیل به یک فوریت می توان در کمیسیون ها درباره آن بحث شود. امانی اظهار داشت: نمایندگان ما گفته اند در تبصره بودجه این مجوز داده شده است و اوراق مشارکتی که در بانک رفاه بسیار درباره آن بحث شده نشان داده است شهرداری بدهی هایش را به بانک پرداخت نکرده است.
به جهت اینکه از دارایی شهروندان صیانت نماییم و جریمه به بانک ندهیم تقاضا می کنم به دوفوریت رأی دهیم. دو فوریت به رأی گذاشته شد و با ۷ موافق به تصویب نرسید. اما یک فوریت این لایحه با ۱۶ رأی به تصویب رسید.

1399/11/05
21:38:20
0.0 / 5
994
تگهای خبر: شهردار , شهرداری , فروش , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی