مسیرساز
در گفت وگو با مسیرساز تاكید شد

اتفاقات خوبی در بخش مسكن می افتد

اتفاقات خوبی در بخش مسكن می افتد

یک کارشناس حوزه کار با پیش بینی دورنمای بازار مسکن، بهترین راه خانه دار شدن کارگران را در فعال شدن تعاونی های مسکن و واگذاری امور به آنها دانست و اظهار داشت: مسکن ملی هر چه زودتر ساخته و تکمیل شود قیمت مسکن در بازار زودتر می شکند و افرادی که تا حالا از نعمت خانه دار شدن بی بهره بودند به این آرزو دست خواهند یافت.علی اکبر لبافی در گفت و گو با ایسنا، بر لزوم فعال شدن تعاونی های مسکن کارگری و کارمندی تاکید و اظهار نمود: اگر تعاونی های کارگری در بخش مسکن فعال شوند و سیاستگذاری ها در مرکز به سمت رفع مشکلات مسکن برود، کمک بزرگی به خانه دار شدن اقشار و گروههای مختلف جامعه همچون کارگران خواهد بود.

وی افزود: هم اکنون زمین فراوان داریم که اگر در اختیار تعاونی ها گذاشته و زیرساختهای لازم فراهم گردد مسکن رونق می گیرد. بیش از ۳۳۰ رسته شغلی در حوزه مسکن وجود دارد که با رونق بخش مسکن آنها هم فعال می شوند پس معتقدم بهترین راه رونق بخش مسکن و خانه دار شدن کارگران بها دادن به تعاونی ها و واگذاری امور به آنها است.

پیش بینی دورنمای بازار مسکن و شکستن قیمتها

این کارشناس حوزه کار با اشاره به دورنمای بازار مسکن، اظهار داشت: پیش بینی من این است که اتفاقات خوبی در بخش مسکن می افتد. هم اکنون افزایش قیمت ها روزانه تثبیت می شود و ماه به ماه پایین می آید پس انتظار می رود قیمتها به حدی پایین بیاید که بازار به یک تعادل قابل قبول برسد.

لبافی اشاره کرد: در بحث مسکن مهر تجربه خوبی در گذشته داشتیم، شاید اشکالاتی در بین بود ولی مسکن مهر توانست بخش زیادی از متقاضیان را از بازار جمع کند و اگر زودتر ساخته و تکمیل می شد شاید جلوی افزایش سرسام آور قیمتها و آشفته بازار مسکن را می گرفت.

وی اظهار داشت: مسکن مهر در بحث جانمایی و امکانات بدون اشکال نبود ولی نفس کار یک اقدام اساسی بود که شاید در کمتر دولتی اجرای چنین طرحی را شاهد بودیم. اگر مسکن مهر اجرا نمی شد مسکن را فقط باید از بیرون نگاه می کردیم و هیچ گاه نمی توانستیم داخل آن برویم و زندگی نماییم پس معتقدم اگر همان نهضت احیا شود خانوارهای بسیاری صاحب مسکن می شوند.

دولت بعد مسکن ملی را به نتیجه می رساند

این کارشناس حوزه کار طرح مسکن ملی را اقدام اثرگذار دولت در حوزه تامین مسکن دانست و اظهار داشت: اگر این طرح زودتر به اجرا در می آمد مردم از برکات و ثمرات آن زودتر بهره مند می شدند ولی دولت در حد همین بضاعت اقدام موثری صورت داده که امیدواریم تا پیش از اختتام دولت بهره برداری واحدها را شاهد باشیم.

وی در آخر درباب تکمیل واحدهای مسکن ملی و اراده دولت بعد در ساخت و تحویل آنها، اظهار داشت: معتقدم چون مجلس فعلی برای مسکن برنامه دارد و به دنبال ساماندهی بازار مسکن می باشد هر دولتی که سر کار بیاید کمک می نماید که مسکن ملی به نتیجه برسد. مسکن ملی پروژه جدیدی است که قابلیتهای بسیاری دارد پس با ساخت و تکمیل این طرح، خیلی از قیمتها می شکند و پایین می آید و کارگران و کسانی که نتوانستند صاحب مسکن شوند و از این نعمت بی بهره بودند به این آرزو دست خواهند یافت.
1399/09/23
15:12:33
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: بازار , زیرساخت , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی