مسیرساز
در گفت وگو با مسیرساز تاكید شد

كارگران باید افزایش حقوق را در زندگی حس كنند

كارگران باید افزایش حقوق را در زندگی حس كنند

یک مقام مسئول کارگری معتقد می باشد تا زمانی که الگوی مشخصی برای تعیین دستمزد در پیش گرفته نشود دستمزد کارگران به سمت واقعی شدن نمی رود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت تعیین دستمزد شایسته و عادلانه برای کارگران، اظهار داشت: درچند سال اخیر نوسان نرخ ارز و افزایش هزینه ها سبب شده تا معیشت کارگران با سختی های بسیاری همراه شود. امسال هم علاوه بر تداوم نوسان نرخ ارز، افزایش اجاره بهای مسکن و قیمت اقلام اساسی سبد معیشت کارگران را شاهد بودیم که اوضاع معیشت و قدرت خرید کارگران را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

وی اشاره کرد: هر سال برمبنای تورم انتهای سال دستمزد سال آینده کارگران را تعیین می نماییم در صورتیکه شرایط اقتصادی و اوضاع معیشتی در سال بعد قابل پیش بینی نیست پس معتقدم اگر به دنبال افزایش دستمزد هستیم باید حداقل مزد به شکلی تعیین شود که کارگران افزایش مزد را در زندگی احساس کنند.

این مقام مسئول کارگری افزود: اگر دستمزد و هزینه های معیشت کارگران را در کنار هم قرار بدهیم می بینیم که دریافتی آنها نهایت هفته اول برج جواب می دهد و از تامین هزینه های دیگر باز می مانند.

ابوی اضافه کرد: همه ساله در کمیته دستمزد شورای عالی کار ساعتها بحث و مذاکره درباب سبد معیشت کارگران صورت می گیرد و گزارشهای میدانی و آمار و ارقام سبد معیشت از نقاط مختلف جمع آوری و ارائه می شود ولی با وجود تلاشها برای افزایش حداقل مزد، رقمی که به تصویب می رسد فاصله بسیاری با هزینه ماهانه سبد معیشت خانوارهای کارگری دارد.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در آخر با اعلان اینکه دستمزد باید به کارگران قدرت معیشت بدهد، اشاره کرد: ما باید به سمت واقعی شدن دستمزد کارگران برویم چون تا زمانی که از الگوی مشخصی برای واقعی شدن دستمزدها تبعیت نکنیم، افزایش حداقل مزد به بهبود قدرت معیشت خانوارهای کارگری کمک نخواهد کرد.
1399/09/16
20:50:53
5.0 / 5
1030
تگهای خبر: مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی