مسیرساز
معاون شهردار تهران مطرح كرد؛

اشتغالزایی و رفع نیاز سازمانی دو مزیت طرح دستیاران مدیران شهری

اشتغالزایی و رفع نیاز سازمانی دو مزیت طرح دستیاران مدیران شهری

معاون شهردار تهران اشتغالزایی و رفع نیاز سازمانی دو مزیت طرح دستیاران مدیران شهری دانست و اظهار داشت: باید علاوه بر جذب، برای نگهداشت نیروهای جوان نخبه نیز در این طرح، برنامه هایی در نظر گرفته شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، همزمان با برگزاری پروسه ارزیابی «دستیار مدیران شهرداری تهران» در محل پارک شهر، معاون شهردار تهران به همراه چند تن از شهرداران مناطق، مدیرکل ارزیابی مدیران شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر و…، از نحوه اجرائی این پروسه بازدید نمودند. مصطفی سلیمی معاون شهردار تهران اظهار نمود: یکی از دغدغه های امروز جوانان خصوصاً کسانی که تحصیلات دانشگاهی دارند این است که با وجود صرف هزینه و زمانی که برای تحصیل کرده اند، شغل مناسبی پیدا نکرده اند اما عده ای که شاید تحصیلات بالایی هم نداشته باشند، به تناسب ارتباطات و رانت هایی که دارند، جایی مشغول به کار شده اند.
وی اشاره کرد: شعار و موضوع قدیمی علم بهتر است یا ثروت هم به این علت بود که شاید به افراد تحصیل کرده درباب مسائل اشتغال و کاریابی توجه نشده است، پس این طرح از این جهت که به موضوع اشتغال جوانان تحصیلکرده توجه کرده دارای امتیاز است. معاون شهردار تهران اضافه کرد: نیروی جوان بیکار تحصیل کرده فشار بیشتری را متحمل می شود، اینکه از بار فشار جامعه کاسته شود یک روی سکه این طرح باارزش است. چونکه تصمیم گیری برای اشتغال افراد بیکار و جویای کار که مضیقه های خانوادگی، معیشتی و اجتماعی دارند، خود دارای مزیت است. سلیمی اشاره کرد: مزیت دوم و روی دیگر این طرح آنست که به رفع نیازهای سازمانی در نیروی انسانی می پردازد. البته هرکدام از این موارد به تنهایی مزیت دارد، اما چون در این طرح هر دوی اینها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند مزیت آن دوچندان شده است. بگفته معاون شهردار تهران اینکه نیاز سازمانی را از بین کسانی انتخاب نماییم که داوطلب شغل و کار با تحصیلات عالی هستند بسیار عالی است. در سالهای گذشته هم با شعارهایی مثل جوانگرایی و…، و در قالب طرح های مختلف نیروهای زیادی در جامعه شهرداری تهران استخدام شدند. وی اظهار نمود: بعضی از این افراد هم بعنوان نیروهای بسیار باارزش شناسایی شدند و هم اکنون نیز در سطوح مدیریت مشغول به کار هستند، بدین سبب خوب است که از روند شروع و از صفر تا صد این طرح ها، ارزیابی داشته باشیم. سلیمی اظهار داشت: تا کنون چنین آزمون و فراخوان عمومی نداشته ایم و همچون امتیازات طرح دستیار مدیران شهرداری تهران این بود که با فراخوانی از میان نیروهای جوان تحصیلکرده، افراد انتخاب شدند چونکه این قشر باتوجه به تبعیض ها و موانعی که مشاهده می کنند ناامید تر وناراحت تر هستند. وی ادامه داد: ارزیابی از عملکرد گذشتگان که در مقاطعی چنین طرح هایی را انجام دادند و نیروهایی جذب کردند و بررسی اینکه الان پروسه کار آنها به کجا رسیده، خوب است. معاون شهردار تهران اشاره کرد: در این طرح ایده هایی برای نگهداشت هم باید داشته باشیم. مثل اینکه ما مشکلاتی در حوزه های عمرانی و خدماتی و ترافیکی داشتیم و دستگاه ها و تجهیزاتی را آوردیم اما برای نگهداشت آنها فکری نکرده ایم و بعضی از آنها بلا استفاده در گوشه ای افتاده است. بدین سبب نگهداشت این نخبگان و دستیاران امر مهمی است و آینده آنها می تواند مقطع به مقطع ارزیابی شود تا مشخص شود در چه شرایطی قرار دارند.

1399/08/30
22:03:24
5.0 / 5
918
تگهای خبر: ترافیك , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی