مسیرساز
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران مطرح كرد

امكان سرمایه گذاری در بازار مسكن با 10 تا 20 میلیون تومان

امكان سرمایه گذاری در بازار مسكن با 10 تا 20 میلیون تومان

مسیرساز: مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران درباره سرمایه گذاری در حوزه تعاونی ها و بحث سرمایه گذاری ملكی اظهار داشت: امكان سرمایه گذاری در بازار مسكن با ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان وجود دارد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، خشایار باقرپور ابتدا در تعریف مشخص سرمایه گذاری ملکی اظهار داشت: هر خرید ملک و مسکن، سرمایه گذاری ملکی اطلاق نمی گردد بلکه اینها تمرکز دارایی روی ملک خطاب می شوند. در شرایط امروز خیلی از مردم برای حفظ ارزش دارایی خود، ملکی را خریداری می کنند که این کار سرمایه گذاری ملکی نیست.
وی در ادامه اضافه کرد: در نگاه حرفه ای سرمایه گذاری به فرایندی گفته می شود که فرد به صورت کاملا هوشمندانه دارایی خویش را در پروژه یا ملکی سرمایه گذاری کند که برایش ارزش افزوده داشته باشد. مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران همینطور تصریح کرد: سرمایه گذاری باید امنیت داشته باشد که ما درباره این مساله همواره به مردم اخطار دادیم که حتما تمام جوانب کار را بسنجند.
باقرپور با اشاره به اینکه به جز امنیت و ارزش افزوده، دو کار مهم دیگر هم در اتحادیه انجام می شود، خاطرنشان کرد: دغدغه خیلی از مردم این است که با دارایی خود نمی توانند خانه داشته باشند چون طی ماه های اخیر تورم زیادی در بازار مسکن داشتیم. اما ما در اتحادیه بستری را برای سرمایه گذاری های خرد تا مبلغ ۱۰ یا ۲۰ میلیون تومان با شرایط پرداخت اقساطی بدون بهره ایجاد کردیم.
هیچ بستری مناسب تر از تعاون وجود ندارد
وی در ادامه این گفت و گو اضافه کرد: خصوصیت دوم ایجاد مدل درآمدی مادام العمر برای سرمایه است. مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران همینطور اظهار داشت: اتحادیه در پروژه ها مطالعات ویژه انجام می دهد تا در بازدهی پروژه اطمینان حاصل شود.
باقرپور با اشاره به اینکه هیچ بستری مناسب تر از تعاون وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ما بیشتر از هزار سال تجربه تعاون در جامعه داریم و از این مزیت باید استفاده نماییم.
وی در توضیح بیشتر سرمایه گذاری های خرد در حوزه ملکی اضافه کرد: با ۱۰ یا ۱۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان، می توان سرمایه ها را کنار هم قرار داد و هر سرمایه گذار می تواند متناسب با سرمایه خود به صورت اقساطی سقف سرمایه اش را تکمیل کند.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران تصریح کرد: پروژه زمانی که ایجاد می شود متعلق به همه سرمایه گذارها است که ارزش افزوده بوجود می آورد و در زمان بهره برداری از بنا، ارزش افزوده مضاعفی ایجاد می شود. در حقیقت در تمام مدلهای درآمدی، هر سرمایه گذار به نسبت سرمایه خود سهیم خواهد بود.
آقای باقرپور با اشاره به اینکه این سهم در پروژه قابل خرید و فروش هم هست، تصریح کرد: ارزش افزوده ۱۰۰ میلیون تومانی امروز، پس از آخر پروژه به ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان تبدیل می شود که حتی با فروش این سرمایه می توان مسکن تهیه کرد.
هیچ محدودیتی در سرمایه گذاری ملکی با کمک اتحادیه وجود ندارد
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه آیا محدودیتی در سرمایه گذاری وجود دارد یا خیر، در رادیو تهران اضافه کرد: هیچ محدودیتی در سرمایه گذاری وجود ندارد و روی صحبت اتحادیه تعاونی های عمرانی با آحاد جامعه است.
باقرپور اشاره که این نوع سرمایه گذاری از سال ۹۴ به صورت پایلوت در منطقه ۲۲ با مدل متری انجام شده که حداقل ۱۰ برابر ارزش افزوده حاصل شده است.
وی درباره تضمین سلامت سرمایه هم اظهار داشت: در قانون هیچ چیزی بالاتر از اداره ثبت اسناد و املاک نداریم و در طرحی که داریم ثبت مالکیت در اداره ثبت به خود سرمایه گذار منتقل می شود.
منبع:

1399/08/15
22:30:08
5.0 / 5
1077
تگهای خبر: بازار , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی