مسیرساز

اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

مسیرساز: به زودی شكلی از تاكسی های پرنده با كمك هواپیماهای فوق سبك در مسافت های بین شهری در كشور پا می گیرد كه با این كار تحولی تاریخی و مهیج در صنعت جابه جایی ایجاد می شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، توسعه حمل و نقل هوشمند یکی از اولویت های ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. این کار ذیل برنامه های مختلفی در ستاد پیگیری می شود. یکی از آنها اجرای طرح تاکسی هوایی است. پرنده های بین شهری که مقرر است نقش تاکسی های زردی را بازی کنند که روزانه تعداد بالایی از شهروندان را برای رسیدن به مقصد جابه جا می کنند.
منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این تاکسی ها اظهار داشت: فعلا مقرر است از این نوع وسایل نقیله در مناطق کم تردد استفاده گردد. این کار اگر در استانها و شهرهای کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد، اساسا رونق اقتصادی را برای آنها به همراه خواهد داشت.
بگفته وی، طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره شروع می شود. در این طرح همه فرودگاه های کم تردد کشور فعال می شوند و هواپیماهای موجود در این کلاس می توانند خدمات رسانی بیشتری داشته باشند.
منطقی افزود: این طرح قبل از انقلاب کلید خورده بود، اما به دلیلهای مختلفی اجرای آن به تعویق می افتاد، اما ما در ستاد این طرح را به صورت جدی پیگیری کردیم و با توان دانش بنیانهایمان توانستیم آنرا به مرحله اجرا برسانیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد: فاز ابتدایی آن مهرماه شروع می شود و فاز بعدی آن هم در بهمن ماه قابل اجرا می باشد. اجرای این طرح با کمبودهایی روبرو است، مثلا هم اکنون سوخت این هواپیماها از دیگر کشورها تامین می شود. در صورتیکه توان تولید داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، تولید داخلی آن اقتصادی خواهد شد.
برمبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منطقی اشاره کرد: اگر بتوانیم برای تامین داخلی سوخت این هواپیماها هم کاری نماییم، میزان پیشرفت طرح بیشتر می شود و اقدامات سرعت می گیرد. البته افزایش دسترسی های فرودگاهی در مسیرهای خاص و حذف تشریفات فرودگاه ها هم سرعت کار را بالا می برد.
منبع:

1399/07/03
12:31:11
5.0 / 5
1654
تگهای خبر: تردد , تولید , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی