مسیرساز

نرخ بیكاری در سوییس شدت گرفت

نرخ بیكاری در سوییس شدت گرفت

به گزارش مسیرساز شمار بیكاران سوییسی در بالاترین سطح تاریخی خود باقی ماند.


به گزارش مسیرساز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا آخر ماه ژوییه سال جاری نرخ بیکاری در سوئیس به ۳.۲ درصد افزوده شده که نسبت به ماه قبل آن تغییری نکرده است اما بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از زمان ثبت آمارهای مربوطه به حساب می آید.
در این زمان شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۱۴۱۹ نفر کمتر شده و به ۱۴۸ هزار و ۸۷۰ نفر رسیده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار افراد بیکار در سوئیس ۱۵ هزار و ۴۳۱ نفر افزایش داشته است که معادل ۱۶.۴ درصد کل جمعیت بیکاران است.
همینطور تا آخر ماه ژوییه شمار افراد جویای شغل ۵۹۲ نفر افزایش داشته و به ۱۹۲ هزار و ۲۳۲ نفر رسیده است. در مقایسه با سال قبل این رقم ۴۹۰۰ نفر بیشتر شده است که معادل ۴.۷ درصد از کل جمعیت افراد جویای شغل است.
در میان جوانان، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۳.۴ درصد تا آخر ماه ژوییه رسیده است که بالاترین سطح ثبت شده از سپتامبر سال ۲۰۱۷ به حساب می آید. طی این مدت شمار بیکاران جوان سوئیسی ۵۷۸ نفر بیشتر شده و به ۱۷ هزار و ۸۹۵ نفر رسیده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هم شمار جوانان بیکار سوئیسی ۲.۲ درصد (معادل ۱۰۷۶ نفر) بیشتر شده است.
متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ برابر با ۳.۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۵.۷۰ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده هم ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.
همینطور نرخ بیکاری کره جنوبی تا آخر ماه ژوییه با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۴.۲ درصد رسید که این نرخ کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی دو ماه اخیر به حساب می آید. طی این مدت شمار بیکاران کره جنوبی با ۳۴ هزار نفر کاهش به بیشتر از یک میلیون و ۱۷۹ هزار نفر رسیده است.
از طرفی اما شمار شاغلین هم ۷۲ هزار نفر نسبت به ماه قبل بیشتر شده و به ۲۶ میلیون و ۸۰۸ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت دربازار کار که مبین جمعیت فعال ۱۸ تا ۶۴ سال است به ۶۲.۵ درصد رسیده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل است. نرخ اشتغال هم با ۰.۱ درصد افزایش به ۵۹.۸ درصد رسید.
متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۵ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و کمترین رقم هم سه درصد سپتامبر ۲۰۰۲ است.
منبع:

1399/05/26
14:13:11
5.0 / 5
1653
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی