مسیرساز
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد:

نتایج آخرین بررسی های هواپیمای اوكراینی

نتایج آخرین بررسی های هواپیمای اوكراینی

مسیرساز: رئیس سازمان هواپیمایی كشوری ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اكراینی در تهران، آخرین وضعیت رسیدگی به این سانحه و همین طور سانحه ناشی از ایجاد مزاحمت هواپیماهای نظامی آمریكایی برای هواپیمای مسافری ایران در سوریه را تشریح نمود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، تورج دهقانی زنگنه، با اشاره به اینکه روند بررسی سانحه هواپیمای اکراینی در تطابق با استانداردهای ایکائو و مقررات ملی ادامه داشته و به پیشرفت های خوبی رسیده، اظهار نمود: هدف از بررسی سانحه، کشف علل وقوع آن و ارائه ی سفارش ها با هدف پیش گیری از رخداد مجدد آن است.

وی افزود: در همین راستا، جعبه های سیاه هواپیمای اکراینی در لابراتوار فرانسه بازخوانی شده و سازمان هواپیمایی امکان مشارکت و مشاهده پروسه را برای تمامی کشورها و سازمان های ذینفع و علاقمند فراهم و صحت و حرفه ای بودن اقدامات سازمان در تطابق با استانداردهای ضمیمه ۱۳ کنوانسیون شیکاگو توسط نهادهای بین المللی ذیصلاح تائید شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: اطلاعات جعبه های سیاه این هواپیما تائید کننده اطلاعاتی است که در گزارش پیشرفت تحقیقات سازمان انتشار یافته بود و برخی جزئیات مورد توجه عموم توسط مسئول بررسی سانحه در ایام آتی منتشر خواهد شد.

دهقانی زنگنه اظهار داشت: باید توجه داشت که هر نوع استفاده غیرمرتبط با اهداف ایمنی، شامل بهره برداری های سیاسی از پروسه بررسی سانحه در تعارض با اهداف و اصول ایکائو و کشورهای متعاهد آن قرار دارد و سبب خواهد شد تا روند بررسی سانحه از روال تخصصی خود خارج شده و ایمنی حمل و نقل هوایی مورد مسامحه قرار گیرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار نمود: با شناسایی نقاط قابل بهبود و شناخت دقیق زنجیره منجر به هدف قرار گرفتن هواپیمای اکراینی، تمهیدات اصلاحی قابل توجهی پیاده سازی شده و اطمینان از ایمنی فضای پروازی کشور برقرار شده است.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری در تعامل نزدیک با شرکت های معتبر استفاده کننده از فضای پروازی کشورمان، تحلیل های تخصصی از وضعیت ایمنی فضای پروازی را تهیه کرده که نشان دهنده برقراری ایمنی است و با کاهش محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، این شرکت ها پروازهای خودرا به ایران و بر فضای پروازی کشورمان آغاز خواهند کرد.

زنگنه درباب ایجاد مزاحمت آمریکا برای هواپیمای مسافری ایرانی در فضای پروازی سوریه تصریح کرد: موضوع به رئیس شورای ایکائو منتقل شده و ایشان نیز برخی اقدامات را در این خصوص آغاز نموده و مساله در دستور کار ایکائو قرار گرفته است. همین طور سوریه بعنوان کشور محل وقوع این رخداد، تحقیقات سانحه را ذیل موضوع انکس ۱۳ ایکائو آغاز نموده و نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری ایران بعنوان کشور ثبت کننده و بهره بردار هواپیما در این تحقیقات حضور دارند.

وی ادامه داد: حضور آمریکایی ها در منطقه یک عامل بی ثباتی و تهدید برای جریان حمل و نقل تجاری است و این حضور غیر قانونی به صورت مکرر موجب مداخله غیرمسئولانه در جریان ترافیک هوایی منطقه می شود و به سبب تحمیلی بودن این حضور، هیچ یک از تمهیدات پیش بینی شده در جهت هماهنگی های نظامی، غیرنظامی توسط این نیروها به کار گرفته نمی گردد و این موجب کاهش قابل توجه سطح ایمنی هوانوردی در کشورهایی است که میزبان این نیروهای غیرمسئول هستند.
منبع:

1399/05/19
21:12:55
5.0 / 5
2190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی