مسیرساز
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور:

فاز سوم بندرشهید رجایی تا پیش از اختتام سالجاری به بهره برداری می رسد

فاز سوم بندرشهید رجایی تا پیش از اختتام سالجاری به بهره برداری می رسد

هرمزگان مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور با تاكید بر اینكه حداكثر سهم ممكن بار باید به سمت حمل و نقل ریلی ببریم، اشاره كرد: در بندرشهید رجایی و امام خمینی نیز با ایجاد زیرساخت ها شاهد اتفاقات مناسبی هستیم و تخلیه بار از كشتی به واگن به صورت مستقیم در بندرشهید رجایی نیز نشانه این امر و توسعه در این راه است.محمد راستاد بامداد امروز(۲۵ تیرماه) در آئین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، اضافه کرد: باید از زحمات تمامی همکارانم در بنادر و دریانوردی کشور که در شرایط سخت کرونا از تلاش خود دست نکشیده اند، تقدیر و تشکر کنم.
وی با اعلان اینکه زحمات عفیفی پور در بنادر و دریانوردی هرمزگان برهیچکس پوشیده نیست، اظهار نمود: عفیفی پور را بعنوان مشاور مدیرعامل و دبیر شورای مدیران سازمان بنادر و دریانوردی منصوب می شود و امیدوارم شاهد نقش آفرینی بیشتر وی در دفتر مرکزی باشیم.
راستاد با اشاره به اینکه محمدی کرجی ران از مدیران سختکوش است که سابقه خدمت در بندر شهید رجایی دارد، اشاره کرد: معتقدم منابع انسانی و نیروی متخصص سرمایه عظیم بنادر و دریانوردی کشور هستند که باید به سمت ایجاد انگیزه و اهمیت دادن به آنها برویم.
وی افزود: خوشبختانه در سازمان بنادر و دریانوردی توانسته ایم حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان در سرمایه گذاری بخش خصوصی جذب نماییم و از محمدی کرجی ران می خواهیم مسیر را برای پشتیبانی از سرمایه گذاران تسهیل دهد.
راستاد با اعلان اینکه دغدغه استاندار هرمزگان در یکپارچه سازی اقدامات برای تسهیل سازی مسیر حرکتی سرمایه گذاری درست و ما آمادگی لازم برای تحقق آنرا داریم، عنوان کرد: راه اندازی پایانه تمام مکانیزه معدنی و فولادی در بندر شهید رجایی نیز ابر پروژه ای است که میزان اعتبار آن بالا و باید از اولیت های بنادر و دریانوردی هرمزگان باشد که در این دولت عملیات اجرایی آن آغاز شود.
وی با اشاره به اینکه در سال جهش تولید باید بخش مهمی از فاز سوم بندرشهید رجایی تا پیش از اختتام سالجاری به بهره برداری برسانیم، افزود: انتظار می رود پیش از اختتام سال دوازدهم نیز بهره برداری از فاز سوم نیز آغاز شود و قابلیت پذیرش کشتی تا ۱۸۴۰۰ TU را خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اعلان اینکه یکی از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی این است که حداکثر سهم ممکن بار را به سمت حمل و نقل ریلی ببریم، اشاره کرد: در بندرشهید رجایی و امام خمینی نیز با ایجاد زیرساخت ها شاهد اتفاقات مناسبی هستیم و تخلیه بار از کشتی به واگن به صورت مستقیم در بندرشهید رجایی نیز نشانه این امر و توسعه در این راه است.
وی افزود: باید به سمت کاهش بارجاده ای و بردن به سمت حمل و نقل ریلی برویم.
راستاد با اشاره به اینکه هرمزگان قطب سفرهای دریایی و گردشگریست و گام های مناسبی در این عرصه برداشته ایم، عنوان کرد: بروزرسانی ناوگان حملی و نقل دریایی و تشویق سرمایه گذاران برای توسعه زیرساخت ها و نوسازی ناوگان ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اعلان اینکه در جزیره قشم با چند سرمایه گذاری جزیی شرایط مساعدی برای گردشگری دریایی بوجود آمده است، اظهار نمود: اما هنوز باتوجه به ظرفیت های موجود جا برای کار بسیار زیاد است و نباید مورد غفلت قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به اینکه با ۱۵۰ میلیون تن میزان تخلیه و بارگیری شاهد رشد بودیم و نشان داد با وجود تحریم ها همچنان توانمند هستیم، اشاره کرد: با وجود تحریم ها و کرونا بازهم امیدواریم امسال در بحث تخلیه و بارگیری و خصوصاً صادرات نفتی شاهد رشد باشیم.
1399/04/25
15:05:19
5.0 / 5
2181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی